4 kwietnia 2019

Biało-Czerwone poznały rywalki w kw. EHF EURO 2020

Reprezentantki Rumunii, Ukrainy oraz Wysp Owczych to rywalki Biało-czerwonych w grupie7 kwalifikacji EHF EURO 2020. Gospodarzami Mistrzostw Starego Kontynentu będą Dania i Norwegia. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 4-20 grudnia w Herning, Stavanger, Trondheim i Oslo.

twitter_losowanie

Losowanie grup kwalifikacyjnych odbyło się dzisiaj w Kopenhadze. Do finałów awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z siedmiu 4-zespołowych grup. Dunki i Norweżki mają zapewniony awans jako gospodynie imprezy.

Ostatnia seria spotkań kwalifikacyjnych do finałów ME kobiet 2020 zostanie rozegrana tego samego dnia i o tej samej porze, tj. w niedzielę, 31.05.2020, o godz. 16:00 (czasu środkowoeuropejskiego [CET]). Podobne rozwiązanie przyjęto już w ramach obecnych kwalifikacji do finałów ME mężczyzn 2020.

del_pol

Ceremonia losowania odbyła się przy okazji „Konferencji sekretarzy generalnych federacji członkowskich EHF”. Polską delegację w Kopenhadze tworzyli I wiceprezes i dyrektor biura ZPRP Henryk Szczepański oraz dyrektor ds. współpracy z zagranicą ZPRP Marek Góralczyk.

Podczas konferencji omawiano szereg tematów związanych z dalszym rozwojem piłki ręcznej w Europie i na świecie. Poruszono m.in. kwestie kalendarzy rozgrywek, procesów digitalizacji, piłki ręcznej plażowej, programów popularyzacji dyscypliny wśród dzieci i młodzieży, ewaluacji i przyszłej formuły turniejów rangi mistrzowskiej w kategoriach młodzieżowych, powiększenia do 24 liczby uczestników finałów mistrzostw Europy kobiet od roku 2024.

grupy

Grupy kwalifikacyjne do finałów EHF EURO Dania Norwegia 2020:

grupa 1: Holandia / Hiszpania / Austria / zw. prekw.

grupa 2: Czarnogóra / Węgry / Włochy / Litwa

grupa 3: Niemcy / Słowenia / Białoruś / Kosowo

grupa 4: Rosja / Serbia / Słowacja / Szwajcaria

grupa 5: Szwecja / Czechy / Macedonia Płn. / Portugalia

grupa 6: Francja / Chorwacja / Turcja / Islandia

grupa 7: Rumunia / POLSKA / Ukraina / Wyspy Owcze

Terminy spotkań kwalifikacyjnych:

rundy 1&2:

25/26 i 28/29 września 2019 (Polska – Wyspy Owcze i Ukraina – Polska)

rundy 3&4:

25/26 i 27/28  marca 2020 (Polska – Rumunia i Rumunia – Polska)

rundy 5&6:

27-28 i 31 maja 2020 (Wyspy Owcze – Polska, Polska – Ukraina)

Podczas ostatnich finałów ME, w grudniu ubiegłego roku we Francji, Biało-czerwone zajęły czternaste miejsce. Tytułu mistrzyń Starego Kontynentu bronić będą Francuzki.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest