24 maja 2019

Dekoracja złotych i srebrnych medalistek w Lubinie

Fot. Paweł Andrachiewicz / PressFocus

W ostatniej kolejce PGNiG Superligi kobiet spotkały się złote i srebrne medalistki sezonu 2018/2019. Lepsze o trzy trafienia okazały się zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Po ostatnim gwizdku radość widoczna była jednak u wszystkich.

Spotkanie w Lubinie nie miało żadnego znaczenia dla układu w tabeli, jednak emocjonowało wszystkich kibiców PGNiG Superligi kobiet. Jednocześnie była to bowiem rywalizacja złotych i srebrnych medalistek kończącego się sezonu. Podopieczne Roberta Lisa chciały postawić przysłowiową „kropkę nad i”, co widoczne było już po pierwszym gwizdku sędziów, jednak gospodynie nie odstawały i dzięki wyprowadzonym kontratakom utrzymywały się na minimalnym prowadzeniu.

Rozgrywające obydwu zespołów dobrze współpracowały z obrotowymi, co skutkowało kolejnymi trafieniami. Po kwadransie MKS Zagłębie Lubin znacząco poprawiło grę w defensywie. Wicemistrzynie Polski narzuciły własne warunki, a dzięki skutecznym i efektownym akcjom w ataku odskoczyły na pięć bramek. Efekt przyniosło również indywidualne krycie Kingi Achruk.

Po powrocie na parkiet sytuacja nie uległa zmianie. Podopieczne Roberta Lisa starały się odrobić straty, co udało się dopiero po dziewięciu minutach. Dobrą passę lublinianek chciała zakończyć prośbą o przerwę Bożena Karkut, ale na dłuższą metę nie przyniosło to efektu. Na kwadrans przed końcem mistrzynie Polski wyszły na upragnione prowadzenie.

Miedziowe odnotowały długi i bolesny przestój. Wraz z upływem czasu coraz bliżej zwycięstwa były przyjezdne, które wykorzystywały gorszą postawę lubinianek zarówno w defensywie jak i ataku pozycyjnym, rażąc nieskutecznością.

Kluczowe okazały się jednak ostatnie minuty, w których gospodynie podkręciły tempo i wzięły się do pracy. Dzięki skutecznym akcjom wicemistrzynie kraju powróciły na prowadzenie i cieszyły się z ostatniego zwycięstwa w sezonie. Wygrana o tyle cenna, że odniesiona nad mistrzem kraju.

Tuż po ostatnim gwizdku zgromadzeni w hali kibice cieszyli się z wręczenia srebrnych medali. Po nich na podium weszły zawodniczki MKS-u Perła Lubin, które obroniły tytuł Mistrzyń Polski. Najlepsze piłkarki ręczne w kraju uhonorowali wiceprezes ds. marketingu i komunikacji ZPRP, prof. dr hab. Bogdan Sojkin oraz Bogusław Trojan – Komisarz Rozgrywek.

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 27:24 (16:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Bellmas, Buklarewicz, Grzyb 3, Górna 8, Hartman 1, Jochymek 1, Matieli Machado 4, Milojević 3, Piechnik 4, Pielesz 1, Trawczyńska, Wasiak, Ważna 2.

MKS Perła: Januchta, Gawlik, Besen – Achruk 4, Gęga 1, Kowalska 2, Łabuda 4, Moldrup 1, Matuszczyk 1, Niesciaruk 2, Nocuń 1, Rosiak 5, Stasiak, Szarawaga 2, Urtnowska 1.

Sędziowali: Jakub Jerlecki oraz Maciej Łabuń (obaj Szczecin).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest