12 czerwca 2019

BHT Pyrki Poznań dziewiątą drużyną w Europie

To była piłka ręczna plażowa w najlepszym wydaniu klubowym. Czołowe drużyny Starego Kontynentu spotkały się w Rumunii, w malowniczo położonej miejscowości Baia Mare, by w dniach 6-9. czerwca powalczyć o cenne trofeum klubowego mistrza Europy. Polskę w tych zawodach reprezentowała męska drużyna BHT Petra Płock oraz kobieca BHT Pyrki Poznań.

Turniej finałowy EBT, do którego zakwalifikowałyśmy się dzięki naszym dobrym występom w poprzednim sezonie, był dla naszej drużyny prawdziwym sprawdzeniem sił w konfrontacji z najlepszymi ekipami z Europy. W Rumunii rozegrałyśmy w sumie siedem trudnych meczów, w których wiele razy walka o punkty toczyła się do ostatnich sekund. Niestety zbyt często szala zwycięstwa przechylała się ostatecznie na korzyść przeciwniczek– komentuje Dominika Lesińska, zawodniczka BHT Pyrki Poznań.

Rzeczywiście, poznanianki potrafiły toczyć równe boje z drużynami, w których składzie znaleźć można było reprezentantki czołowych europejskich zespołów narodowych Hiszpanii i Węgier. A o tym, do jak silnej grupy trafiły Polki powinien świadczyć fakt, że zespoły, które z niej awansowały, ostatecznie zajęły w turnieju miejsca 1-4. Pyrkom ta sztuka niestety się nie udała. Przegrywając cztery z sześciu meczów w grupie, musiały skupić się na walce o miejsca 9-12.

Ostatecznie w Baia Mare zajęłyśmy 9. miejsce. To naturalne, że czujemy duży niedosyt, bo przy wyrównanej grze zabrakło nam momentami trochę sportowego szczęścia. Na pewno cieszymy się jednak z tego, co udało nam się w Rumunii pokazać. Uważam, że turniej stał na wysokim poziomie, a my zrobiłyśmy wszystko, bo godnie reprezentować nasz kraj na tej imprezie– dodaje  Sylwia Korniluk, bramkarka i kapitan poznanianek.  

Najlepiej punktującą zawodniczka wśród Polek była Karolina Pakosz. Skrzydłowa w siedmiu meczach zdobyła w sumie 71 punktów, rzucając 37 bramek.

Klasyfikacja końcowa kobiet:

 1. Club Balonmano Playa Algeciras  
2. Multichem-Szentendrei NKE
3. Westsite Amsterdam
4. Sport Club Se­nec-Cannabis Energy Drink
5. CAIPIranhas
6. BHC 2areg
7. OVB Beach Girls
8. Club Balonmano Getasur
9. BHT Pyrki Poznan (POL)
10. Beach Girls
11. LadyBugs
12. Balonmano Playa Alcala
13. GRD Leca – Love Tiles
14. Escola de Formacaao de Espinho – Os Tigres

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest