17 lipca 2019

ME U-19: remis Polek z Ukrainą. Awans o krok

Biało-Czerwone zremisowały z Ukrainą (26:26) w trzecim meczu Mistrzostw Europy do lat 19 dywizji B w Bułgarii oraz na Litwie. Wywalczony punkt bardzo przybliżył podopieczne Agnieszki Truszyńskiej do awansu z grupy.

Polsko-ukraińskie starcie było pojedynkiem jak dotąd niepokonanych, bowiem Polki wcześniej ograły już Bośniaczki oraz Izraelki, Ukrainki zaś – Finki i Bośniaczki. Po trzecim spotkaniu turnieju obie ekipy nadal mogą cieszyć się tym mianem.

W pierwszej połowie przeważały Polki. Jeszcze pięć minut przed przerwą utrzymywały prowadzenie (12:9, 25 min.). Końcówka pierwszej partii należała już jednak do rywalek, dzięki czemu do szatni obie ekipy udały się z dwunastoma bramkami na koncie. W drugiej części scenariusz się powtórzył. Polki wciąż uciekały, ale Ukrainki w ostatnich minutach znów doprowadziły do statusu quo (26:26).

Zdobyty punkt plasuje obie ekipy na dwóch pierwszych pozycjach w grupie (awansują dwa zespoły). Zarówno Polki, jak i Ukrainki, mają na koncie po pięć punktów i jeden mecz do rozegrania. Do pewnego awansu brakuje im zatem jednego “oczka” (Polki zagrają w czwartek z Finkami, Ukrainki – z Izraelem). Teoretycznie w walce o awans liczą się bowiem jeszcze czwartkowe rywalki Biało-Czerwonych.

MVP meczu w polskim zespole została bramkarka Paulina Wdowiak.

Ukraina – Polska 26:26 (12:12)

POLSKA: Wdowiak, Zima, Zimny – Pietras 4, Haric 2, Kowalik 4, Więckowska 8, Sobecka 3, Stanisławczyk 3, Stapurewicz, Stefaniak, Borowska, Cygan 2, Kokolus, Weber, Witkowska.