19 lipca 2019

Turniej w Policach: Wygrana na otwarcie

Reprezentacja Polski kobiet z rocznika 2002 wygrała na inaugurację międzynarodowego towarzyskiego turnieju piłki ręcznej w Policach z Białorusią (28:20). Impreza potrwa do niedzieli.

Reprezentacja kobiet do lat 18 przygotowuje się do mistrzostw Europy, które już w sierpniu odbędą się we Włoszech. Jednym z ostatnich etapów pracy jest turniej w Policach. Oprócz Polek biorą w nim udział Białorusinki, Dunki oraz Chorwatki.

W meczu otwarcia rywalem Biało-Czerwonych były pierwsze z nich. Polki odniosły dość spokojne zwycięstwo, już do przerwy prowadząc z zapasem sześciu bramek (13:7). W trakcie drugiej połowy do swojej przewagi dorzuciły kolejne dwa trafienia.

MVP meczu została wybrana Patrycja Kozioł.

W drugim spotkaniu turnieju Chorwatki pokonały Dunki (23:21). W sobotę wygrani zagrają z wygranymi, przegrani – z przegranymi.