21 lipca 2019

ME U-19: Polki ze srebrnymi medalami

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 uległa Serbii w finale mistrzostw Europy dywizji B w Warnie (20:22). Polki turniej zakończyły ze srebrnymi medalami.

Przez osiem dni zmagań na bułgarskich parkietach Polki przeszły jak burza, odnosząc komplet zwycięstw z przerwą na jeden remis. Biało-Czerwone pogromczynie znaleźć miały dopiero ostatniego dnia turnieju, w finale imprezy,

Naprzeciw drużynie trener Agnieszki Truszyńskiej stanęły również niepokonane w Warnie Serbki. To właśnie one nadawały ton spotkaniu od pierwszych minut, prowadząc niemal przez cały dystans pierwszej partii spotkania. Polki tylko raz zdołały przełamać dominację rywalek – w 13. minucie liderowały 5:4. Rywalki szybko wróciły jednak na czoło i do szatni schodziły z przewagą dwóch trafień (12:10).

Po przerwie Polki nie zdołały już doprowadzić do remisu. Serbki utrzymały swoją dwubramkową zaliczkę.

MVP w polskim zespole wybrano Katarzynę Cygan (sześć bramek)

Serbia – Polska 22:20 (12:10)

POLSKA: Wdowiak, Zima, Zimny – Pietras 3, Haric, Kowalik 2, Więckowska 6, Sobecka, Stanisławczyk 1, Stapurewicz 1, Stefaniak 1, Borowska, Cygan 6, Kokolus, Weber, Witkowska.