9 sierpnia 2019

Ciekawy projekt EHF

Europejska Federacja Piłki Ręcznej, z inicjatywy Komisji Kobiet w Piłce Ręcznej, uruchomiła nowy program „Szanuj swój talent”. Projekt ma na celu zachęcenie do osobistego rozwoju utalentowanych piłkarek ręcznych, które zostaną wytypowane na imprezach w młodszych kategoriach wiekowych w nadchodzących latach, zaczynając od tegorocznych Mistrzostw Europy do lat 19 oraz do lat 17 a także odpowiednio Mistrzostw Europy dywizji B .

Ambasadorami  projektu są zawodniczki, takie jak, Stine Oftedal (Norwegia), Ana Gros (Słowenia), Anja Althaus (Niemcy) Johanna Ahlm (Szwecja) i Nerea Pena (Hiszpania). Założeniem programu jest promowanie pasji do piłki ręcznej , w celu identyfikacji młodych utalentowanych graczy, śledzenia ich kariery i wspierania ich w rozwoju na boisku i poza nim.

Tego lata do programu zostanie wyłonionych ponad 200 zawodniczek. Po każdym meczu wspomnianych imprez każda zawodniczka meczu (MVP) zostanie wybrana i będzie częścią projektu „ Szanuj swój talent ”. To samo dotyczy drużyn All-Star Team każdego z tych turniejów.

Wyselekcjonowana grupa zostanie zaproszona w roku 2020 na obóz. Tam zawodniczki m.in. zapoznają się z korzyściami wynikającymi z mediów społecznościowych, zapoznają się zagadnieniami dotyczącymi antydopingu i fair play.

W odbywających się we włoskiej miejscowości Lignano Sabbiadoro mistrzostwa Europy kobiet do lat 17 dywizji B rozegrano pierwszą fazę turnieju. Każdy z uczestników ma za sobą cztery mecze. Spośród reprezentacji Polski do projektu „Szanuj swój talent” wybrano Patrycję Świerżewską, Julię Niewiadomską, Natalię Pankowską i Michalinę Pastuszkę.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest