10 sierpnia 2019

Polki zagrają o brązowe medale

Podopieczne Adriana Struzika przegrały półfinałowy bój na mistrzostwach Europy kobiet do lat 17 dywizji B przeciwko Islandii 23:25, choć do przerwy prowadziły 15:12. W niedzielę czeka je zatem gra o brązowy medal.

Polki, druga ekipa grupy B, o finał zagrać miała z triumfatorkami grupy A – Islandkami. Wyspiarki w fazie grupowej wygrały wszystkie cztery spotkania i w bardzo dobrej formie przystępowały do starcia z Biało-czerwonymi.

A jednak, to Polki od początku spotkania nadawały rytm gry. Zdobyły pierwsze pięć bramek w meczu (5:0, 9. min.). Wysokie prowadzenie utrzymywały aż do 25. minuty (14:9). Ostatnie fragmenty pierwszej partii należały jednak do rywalek, które od tego momentu złapały wiatr w żagle. Niestety, przyczyniły się do tego także błędy naszych reprezentantek. Islandki przed przerwą zdołały zmniejszyć straty do “minus” trzech bramek (12:15).

Polki z całych sił starały się dotrzeć z wypracowaną w pierwszej części gry przewagą do mety, różnica między oboma zespołami zacierała się jednak z każdą minutą. Do remisu rywalki doprowadziły dopiero cztery minuty przed końcem gry (22:22). Wyspiarki nie zamierzały jednak na tym poprzestać: najpierw dogoniły nasze reprezentantki, a potem wyprzedziły, efektem czego to one cieszyły się z końcowego triumfu (25:23).

MVP meczu w polskiej ekipie została wybrana Julia Niewiadomska, najlepszy strzelec drużyny w sobotnim spotkaniu (10 bramek).

W wyniku przegranej, w niedzielę Polki zagrają o brązowy medal. Ich rywalkami będą Włoszki. Będzie to doskonała okazja do rewanżu, gdyż w fazie grupowej zespół Italii wygrał 30:27.

– Jestem dumny z zespołu, który dał dziś z siebie 100 procent. Islandki niczym nas nie zaskoczyły. Byliśmy dobrze przygotowani. Graliśmy dobre zawody. O końcowym wyniku zadecydowały szczegóły. W niedzielę czeka nas mecz o 3. miejsce, który chcemy wygrać – skwitował trener Adrian Struzik.

ISLANDIA – POLSKA 25:23 (12:15)
Polska: Hypka, Suliga – Kopańska, Pankowska 3, Jureńczyk, Głębocka, Kozioł 2, Świerżewska 4 , Tarczyluk, Pastuszka 1, Domagalska 3, Niewiadomska 10, Barska, Szczukocka, Lemiech, Grobelna.