16 października 2019

Gospodarza EHF EURO 2024 kobiet poznamy w styczniu 2020

Europejska Federacja Piłki Ręcznej podtrzymuje wysoką ocenę ofert złożonych na organizację EHF EURO 2024 kobiet. Wśród trzech aplikacji jest wspólna kandydatura Polski, Czech i Słowacji.

16. edycja EHF EURO kobiet odbędzie się w dniach 28 listopada i 15 grudnia 2024. Oprócz wspólnej kandydatury Polski, Czech i Słowacji o imprezę aplikuje również Rosja a także razem trzy kraje: Węgry, Austria i Szwajcaria. Po raz pierwszy w historii w turnieju wezmą udział 24 narodowe zespoły.

Na ostatnim spotkaniu Komitetu Wykonawczego EHF w Belgradzie członkowie potwierdzili złożenie trzech ofert przez odpowiednie komitety organizacyjne w celu dalszego procedowania. Jak wiadomo, w 2018 r. na kongresie EHF w Glasgow, impreza nie została przyznana i zgodnie z wypracowanym wówczas porozumieniem prawo do wyboru gospodarza tej imprezy powierzono Komitetowi Wykonawczemu. Rozstrzygnięcie tej kwestii miało nastąpić w Kolonii, w listopadzie 2019 r.

Władze EHF uznały jednak, że uwagi na ograniczony czas, przeznaczony na przygotowanie aplikacji a oczekiwaną decyzją, kandydaci nie mogliby w pełni zaprezentować swoich ofert. W związku z powyższym postanowiono, że sprawę wskazania gospodarza EHF EURO 2024 podejmie 13. Nadzwyczajny Kongres EHF 25 stycznia 2020 r. w Sztokholmie.

Nigdy dotąd w Czechach, Polsce i na Słowacji nie odbyła się impreza EHF EURO kobiet. W ramach tej wspólnej oferty gospodarzami byłoby siedem miast. W Polsce mecze zostałyby rozegrane we Wrocławiu (runda wstępna), Katowicach (runda wstępna i główna) oraz w Krakowie (final weekend). Z kolei  Czechy wytypowały Ostrawę (rundę wstępna), a Słowacja – Samorin i Bańską Bystrzycę (obie runda wstępna) oraz Bratysławę (runda główna).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest