23 października 2019

Rewanż w Holandii dla Polski B

W rewanżowym meczu męskich reprezentacji Holandii i Polski B, rozegranym w Panningen, zwyciężyli goście 32:28 (16:14). Dzień wcześniej zespół Oranje wygrał 27:24.

Biało-Czerwoni w drugim spotkaniu zanotowali lepszą skuteczność. Maciej Zarzycki już do przerwy zaliczył pięć trafień. W bramce dobrze spisywał się Miłosz Wałach, którego później zastąpił – w dobrym stylu – Łukasz Zakreta.

Po zmianie stron nasza drużyna nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji. Ułatwiło to rywalom doprowadzenie do remisu. Strzelecką niemoc przerwał Marek Marciniak. Konsekwentna gra Polaków, częste rotacje w składzie, przyniosła efekty.

W 51 min przewaga gości, po golu Szymona Sićko, wzrosła do czterech trafień (27:23), a po kontrze powiększył ją jeszcze Krzysztof Komarzewski. Gospodarze nie dawali za wygraną, ale ich błędy w rozegraniu piłki i dobra postawa w defensywie naszej drużyny, miały duży wpływ na końcowy wynik.

Holandia – Polska B 28:32 (14:16)
Polska B: Zakreta, Wałach – Piechowski, Landzwojczak 1, Janikowski 3, Przytuła 5, Adamczyk 1, Sićko 4, Zarzycki 6, Ossowski 1, Komarzewski 2, Marciniak 1, Sroczyk 1, Moryń, Czuwara 4, Bondzior 3.