26 października 2019

Juniorzy zdominowali Słowaków w końcówce

W pierwszym z dwóch meczów towarzyskich w Dzierżoniowie reprezentacja Polski juniorów zwyciężyła Słowację 39:31 (18:18).

Przed przerwą spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Nieco lepiej rozpoczęli je podopieczni Bartłomieja Jaszki (4:2), ale po chwili to przyjezdni wyszli na dwubramkowe prowadzenie (6:8). Od tego momentu gra jeszcze bardziej się wyrównała, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Po trzydziestu minutach było 18:18.

Druga połowa również rozpoczęła się od wymiany ciosów, ale od czterdziestej minuty coraz wyraźniej zarysowywała się przewaga Biało-Czerwonych, którzy wypracowali trzy trafienia przewagi (27:24). W końcowym kwadransie drużyna gości wyraźnie opadła z sił, co bezwzględnie wykorzystali Polacy i ostatecznie pewnie zwyciężyli 39:31.

Na wyróżnienie zasłużyli Mikołaj Czapliński, Szymon Działakiewicz i Michał Olejniczak – autorzy odpowiednio 11, 8 i 6 bramek dla polskiego zespołu. Pierwszy z wymienionych uznany został za najlepszego zawodnika meczu w polskiej drużynie.

W niedzielę o godzinie 11:00 obie drużyny ponownie zmierzą się ze sobą w Dzierżoniowie.

Transmisje internetowe dostępne są na kanale YouTube ZPRP (@handballpolska) pod adresem: