27 października 2019

Juniorzy ponownie zwycięscy w Dzierżoniowie

Reprezentacja Polski juniorów ponownie okazała się lepsza od rówieśników ze Słowacji. Młodzi Polacy pokonali w Dzierżoniowie naszych południowych sąsiadów 33:27 (16:15). Dzień wcześniej podopieczni Bartłomieja Jaszki zwyciężyli Słowaków 39:31 (18:18).

Przebieg niedzielnego spotkania był bliźniaczo podobny do pierwszego starcia obu drużyn, które miało miejsce w sobotę. Pierwsza odsłona miała niezwykle wyrównany przebieg. Bliżsi przełamania oporu rywali byli Słowacy, którzy w 17. minucie wypracowali trzy bramki przewagi (9:12).

Na szczęście Biało-Czerwoni szybko odrobili straty, a co więcej potrafili wyjść na prowadzenie – w ostatniej akcji przed przerwą trafienie Mikołaja Borowczyka przyniosło rezultat 16:15.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando Polaków. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem przewaga naszego zespołu wzrosła do pięciu goli (27:22). W końcowych minutach gra się wyrównała, a ostatnią bramkę meczu (33:27) zdobył najskuteczniejszy w polskich szeregach Jakub Szyszko (7 trafień).

Najlepszym zawodnikiem wśród Biało-Czerwonych wybrany został Paweł Paterek, autor czterech bramek.