21 listopada 2019

Przegrana Polek na starcie turnieju w Chebie

Kadra B seniorek turniej w czeskim Chebie rozpoczęła starciem z pierwszą reprezentacją Austrii. Niestety, Polki już do przerwy przegrywały 7:19, a w drugiej połowie rywalki utrzymały prowadzenie, pewnie wygrywając 29:19.

Kadra B rozpoczęła rywalizację w turnieju w czeskim Chebie. Podopieczne Sabiny Włodek mierzą się tam z pierwszymi zespołami narodowymi Czech, Szwajcarii oraz Austrii. To właśnie ostatnie z wymienionych były inauguracyjnym przeciwnikiem Polek.

Rywalki swoją dobrą dyspozycję pokazywały od pierwszych minut. Polki miały problem ze sforsowaniem austriackiej obrony, stąd ledwie siedem trafień biało-czerwonych do przerwy. Austriaczki w tym czasie zapunktowały aż 19 razy. Po zmianie stron gra była już o wiele bardziej wyrównana, dzięki czemu finalna różnica między zespołami wyniosła dziesięć bramek na korzyść rywalek (19:29).

Drugiego dnia turnieju, w piątek o godz. 19.00, Polki zmierzą się z gospodyniami – Czeszkami, które z kolei w czwartek pokonały Szwajcarki.

Wszystkie mecze imprezy do zobaczenia na stronie internetowej Czeskiej Telewizji pod adresem: https://sport.ceskatelevize.cz

Turniej w Chebie / 1. dzień:

POLSKA B – AUSTRIA 19:29 (7:19)

POLSKA: Suliga, Kordowiecka, Maliczkiewicz – Ważna 2, Cygan 1, Pękala 2, Noga 1, Więckowska, Uścinowicz 2, Królikowska 4, Buklarewicz 4, Stanisławczyk, Balsam, Płomińska 2, Nocuń 1.

CZECHY – SZWAJCARIA 35:30 (15:18)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest