12 grudnia 2019

Warsztaty trenerskie w Kielcach

Grudniowej, ostatniej w tym roku, konsultacji szkoleniowej kadry narodowej seniorek A i B, która odbyła się w Kielcach w dniach 9-12 grudnia, towarzyszyły pierwsze warsztaty z udziałem trenerów PGNiG Superligi oraz 1 ligi. Zaproszeni szkoleniowcy mają powody do dumy, gdyż zawodniczki z ich klubów aktualnie występują w barwach narodowych Polski.


– Zaprosiliśmy wszystkich trenerów z Superligi kobiet. Mamy powody do zadowolenia, gdyż udało nam się zrealizować pierwsze tego typu warsztaty. To historyczny moment, gdy przy jednym stole zasiedli trenerzy reprezentacji narodowych kobiet oraz szkoleniowcy z polskich klubów – komentuje Damian Drobik, dyrektor sportowy ZPRP.

W zajęciach uczestniczyli szkoleniowcy naszych kadr narodowych: Arne Senstad, Reidar Møistad, Sabina Włodek, Monika Marzec oraz trenerzy ligowi: Robert Lis z MKS Perły Lublin, Edyta Majdzińska z KPR Gminy Kobierzyce, Andrzej Niewrzawa z EKS Start Elbląg, Michał Boczek z KPR Ruch Chorzów, Vit Teleky z Eurobudu JKS Jarosław, Krzysztof Przybylski z MKS Piotrkovia, Paweł Tetelewski z Korony Handball Kielce, Bogdan Zajączkowski z SMS Płock a także Zygfryd Kuchta i Jerzy Ciepliński.

– Mamy wspólny interes. Zarówno reprezentacja jak i kluby. Celem naszego spotkania było zawiązanie możliwie najściślejszej współpracy szkoleniowej na linii reprezentacja – klub, której wspólnym mianownikiem są nasze kadrowiczki. Zadanie polega na osiągnięciu efektu synergii w ich szkoleniu. Trenerzy pierwszej reprezentacji przedstawili zaproszonym gościom swoją filozofię szkolenia, która jest realizowana w reprezentacjach z indywidualnymi programami treningowymi dla kadrowiczek oraz wynikające z tego potrzeby w szkoleniu klubowym. Trenerzy Superligi przedstawili z kolei swoje aktualnie koncepcje szkoleniowe realizowane w klubach oraz główne wyzwania, z którymi borykają się w codziennej pracy, by finalnie i co najważniejsze, wspólnie i razem wypracować model i ciągłość szkoleniową w kwestii zawodniczek kadry. Było to budujące, gdy zobaczyłem fachowców siedzących razem przy jednym stole, zgadzających się co do wspólnego interesu i szukających wspólnych rozwiązań. Bardzo doceniam to, że prawie wszystkie kluby i trenerzy przyjęli nasze zaproszenie oraz fakt, iż wyrażają oni wolę i potrzebę kontynuowania spotkań i dalszej współpracy – podsumował Damian Drobik.

Następne spotkanie zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2020 roku.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest