14 grudnia 2019

TNO: Biało-Czerwoni ponownie zwycięscy

Podopieczni Artura Markowskiego rozbili Czechów 30:15 (15:6) i odnieśli drugie zwycięstwo podczas turnieju w Szczyrku. W niedzielę zagrają o pierwsze miejsce w imprezie.

W piątek, pierwszego dnia turnieju, triumfowały zespoły z Polski (nad Słowacją) oraz Węgier (nad Czechami). W sobotę zespoły te odniosły kolejne zwycięstwa i w niedzielę zagrają o triumf w turnieju w Szczyrku.

Polacy mierzyli się z Czechami. Już po pierwszej połowie wynik meczu był niemal rozstrzygnięty, Biało-Czerwoni prowadzili bowiem aż 15:6. Czesi nie mogli przebić się przez polską defensywę. W trakcie drugiej partii Polacy dołożyli jeszcze cztery bramki do swojej przewagi i ostatecznie triumfowali 30:15.

Tytułem MVP spotkania wyróżniono Damiana Domagałę, choć najskuteczniejszym zawodnikiem był Wiktor Tomczak, który nie grał w piątkowym spotkaniu. W sobotę był jednak autorem pięciu bramek.

Niedziela rozstrzygnie końcowy układ tabeli Turnieju Nadziei Olimpijskich. Polacy z Węgrami zagrają o pierwsze miejsce, Czesi ze Słowakami – o najniższe miejsce na podium.

Transmisje ze wszystkich meczów turnieju w COS OPO Szczyrk dostępne są na kanale YOUTUBE ZPRP (@handballpolska).

Turniej Nadziei Olimpijskich / Szczyrk / 2. dzień:

POLSKA – CZECHY 30:15 (15:6)

POLSKA: Późniak, Jastrzębski – Tomczak 5, Stempin 2, Domagała 4, Widomski 3, Krawczyk 3, Powarzyński 2, Reichel 2, Graczyk 2, Kosznik 3, Molski, Kostro 1, Węgielewski, Będzikowski 2, Burlyta 1.

SŁOWACJA – WĘGRY 18:38 (8:16)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest