15 grudnia 2019

Polacy na drugim miejscu w Szczyrku

Dwa zwycięstwa i jedna porażka to bilans polskich juniorów młodszych na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Szczyrku. Ostatniego dnia imprezy Biało-Czerwoni ulegli Węgrom (23:35), którzy wygrali całe rozgrywki.

Niedziela miała rozstrzygnąć losy turnieju w Szczyrku. Najpierw Czesi oraz Słowacy (obie ekipy jak dotąd z zerowym dorobkiem punktowym) mierzyli się w meczu o 3. miejsce. Dość pewnie wygrali ci drudzy, już do przerwy prowadząc sześcioma bramkami. W trakcie spotkania ich przewaga sięgnęła nawet dziesięciu trafień (9:19, 37. min.), ale pod koniec meczu Czechom udało się jeszcze nieco poprawić wynik (23:26).

Ostatni mecz imprezy można było potraktować jak finał. Dwie dotychczas niepokonane drużyny – Polska oraz Węgry – grały o najwyższe miejsce na podium. Niestety, już od pierwszych minut Węgrzy nie chcieli pozostawić wątpliwości, komu należy się triumf w Szczyrku. Po pięciu minutach goście prowadzili 5:0.

Polacy starali się dotrzymać kroku rywalom, a przewaga Madziarów nie rosła już w szalonym tempie. Do przerwy przyjezdni prowadzili sześcioma trafieniami (19:13). Polacy zdołali nawet zmniejszyć straty do trzech bramek (17:20, 37. min.), ale wówczas Węgrzy wrócili wyższy bieg i kwadrans później różnica sięgnęła aż dziesięciu bramek (30:20). W ostatnich minutach Węgrzy do swojej przewagi dorzucili kolejne dwa trafienia (35:23).

Po polskiej stronie najskuteczniejszy był tercet Paweł Krawczyk, Jakub Powarzyński oraz Dawid Molski (wszyscy po 4 bramki). Na parkiecie szalał jednak Grego Fazekas, który dziewięcioma trafieniami mocno przyczynił się do zwycięstwa swojej ekipy w meczu, a także całym turnieju.

Po meczu tytułami MVP turnieju wyróżnieni zostali m. in. Andrzej Widomski (najlepszy prawy rozgrywający) oraz Damian Domagała (najlepszy obrotowy).

Turniej Nadziei Olimpijskich / Szczyrk / 3. dzień

POLSKA – WĘGRY 23:35 (13:19)

POLSKA: Późniak, Jastrzębski – Tomczak 3, Stempin, Domagała 2, Kapela, Krawczyk 4, Powarzyński 4, Reichel 2, Graczyk, Kosznik 2, Molski 4, Kostro, Węgielewski 2, Będzikowski, Burlyta.

CZECHY – SŁOWACJA 23:26 (7:13)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Węgry, 6 ptk.
2. POLSKA, 4 ptk.
3. Słowacja, 2 ptk.
4. Czechy, 0 ptk.

Drużyna All-star:

Bramkarz: Kristof Palasics
Lewe skrzydło: Atilla Kretz
Lewe rozegranie: Jakub Kravcak
Środek rozegrania: Barnabas Rea
Prawe rozegranie: Andrzej Widomski
Prawe skrzydło: Bence Imre
Obrotowy: Damian Domagała
Najskuteczniejszy: Bence Imre (19 goli)

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest