7 stycznia 2020

Warsztaty z Piłką Ręczną pod patronatem ZPRP

Oliwia Domagalska oraz Julia Niewiadomska (K2002) w dniach 14-16 grudnia ub.r. w Wiedniu wzięły udział w projekcie Respect Your Talent organizowanym przez Europejską Federacją Piłki Ręcznej. W ostatni dzień roku kalendarzowego obie juniorki pochodzące z Zabrza przeprowadziły Warsztaty z Piłką Ręczną pod patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce w rodzinnym mieście i przekazały wiedzę zdobytą podczas szkolenia w stolicy Austrii.

Przedstawiciele EHF wyróżnili zawodniczki, które znalazły się w najlepszej siódemce Mistrzostw Europy U17 w 2019 roku dywizji A i B. Oliwia Domagalska (SPR Pogoń 1945 Zabrze – SMS Płock) została wybrana najlepszą prawą rozgrywającą, natomiast Julia Niewiadomska (Bensheim-Auerbach) – MVP całego turnieju. Ambasadorkami Respect Your Talent były znane fanom szczypiorniaka: Kari Aalvik Grimsbo, Ana Gros, Andrea Lekić, Jelena Grubisić i Anja Althaus, które obie reprezentantki Polski miały okazję poznać w Wiedniu.

Podczas warsztatów w Zabrzu zawodniczki przekazały wskazówki związane z prawidłowym odżywianiem oraz podkreśliły, jak ważna jest dieta w życiu sportowca. Kadrowiczki przybliżyły uczestnikom znaczenie kariery dwutorowej i opowiedziały, z jakimi problemami spotykają się na co dzień – nie tak łatwo jest połączyć szkołę oraz karierę piłkarki ręcznej. Oliwia i Julia udzieliły kilku rad na temat efektywnego planowania swojego czasu, a także prezentowania nie tylko siebie, ale jednocześnie piłki ręcznej  w mediach społecznościowych.

Na koniec obie reprezentantki Polski zostały nagrodzone wyróżnieniami przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce za osiągnięcia sportowe w 2019 roku.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest