8 stycznia 2020

Juniorzy słabsi od Duńczyków

Reprezentacja Polski juniorów (rocznik 2002) rozpoczęła rywalizację w turnieju towarzyskim na Węgrzech od porażki z Duńczykami (27:40).

Na Węgrzech zebrała się bardzo mocna stawka. Oprócz Polaków i Duńczyków w turnieju biorą jeszcze udział ekipy gospodarzy oraz Słoweńców.

Pierwszymi rywalami Polaków byli właśnie Skandynawowie. I choć Biało-Czerwoni ani razu w trakcie spotkania nie byli na prowadzeniu, przez całą pierwszą połowę utrzymywali kontakt z przeciwnikami. Do szatni zeszli tracąc do Duńczyków cztery bramki (12:16).

Niestety, zaraz po przerwie rywale szybko podwoili przewagę. Duńczycy zanotowali serię czterech trafień z rzędu i w 35. minucie prowadzili już 20:12. Taka różnica utrzymywała się jeszcze, gdy zegar pokazywał pięć minut do końca (27:35). Duńczycy w ostatnim fragmencie przypuścili jednak kolejny atak. Tym razem trafili pięć razy z rzędu i ustalili wynik spotkania na 40:27.

Skandynawów do zwycięstwa poprowadził duet Mikkel Rasmussen i Thomas Arnoldsen. Po polskiej stronie kroku dotrzymał im za to Damian Domagała (wszyscy po pięć bramek).

W czwartek, w drugim dniu turnieju, Polacy zagrają ze Słowenią (o godz. 16.00). Ci z kolei w środę ulegli gospodarzom 22:23.

Międzypaństwowy Turniej w Balatonfured / 1. dzień:

POLSKA – DANIA 27:40 (12:16)

POLSKA: Ałaj, Późniak, Jastrzębski – Nowak 3, Tomczak 4, Stempin, Domagała 5, Iskra, Krawczyk 4, Powarzyński 2, Głuszczenko, Graczyk 1, Kosznik 2, Molski 3, Kostro, Będzikowski 3.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest