Strona główna | Juniorzy młodsi | Juniorzy słabsi od Duńczyków

Juniorzy słabsi od Duńczyków

 

Reprezentacja Polski juniorów (rocznik 2002) rozpoczęła rywalizację w turnieju towarzyskim na Węgrzech od porażki z Duńczykami (27:40).

Na Węgrzech zebrała się bardzo mocna stawka. Oprócz Polaków i Duńczyków w turnieju biorą jeszcze udział ekipy gospodarzy oraz Słoweńców.

Pierwszymi rywalami Polaków byli właśnie Skandynawowie. I choć Biało-Czerwoni ani razu w trakcie spotkania nie byli na prowadzeniu, przez całą pierwszą połowę utrzymywali kontakt z przeciwnikami. Do szatni zeszli tracąc do Duńczyków cztery bramki (12:16).

Niestety, zaraz po przerwie rywale szybko podwoili przewagę. Duńczycy zanotowali serię czterech trafień z rzędu i w 35. minucie prowadzili już 20:12. Taka różnica utrzymywała się jeszcze, gdy zegar pokazywał pięć minut do końca (27:35). Duńczycy w ostatnim fragmencie przypuścili jednak kolejny atak. Tym razem trafili pięć razy z rzędu i ustalili wynik spotkania na 40:27.

Skandynawów do zwycięstwa poprowadził duet Mikkel Rasmussen i Thomas Arnoldsen. Po polskiej stronie kroku dotrzymał im za to Damian Domagała (wszyscy po pięć bramek).

W czwartek, w drugim dniu turnieju, Polacy zagrają ze Słowenią (o godz. 16.00). Ci z kolei w środę ulegli gospodarzom 22:23.

Międzypaństwowy Turniej w Balatonfured / 1. dzień:

POLSKA – DANIA 27:40 (12:16)

POLSKA: Ałaj, Późniak, Jastrzębski – Nowak 3, Tomczak 4, Stempin, Domagała 5, Iskra, Krawczyk 4, Powarzyński 2, Głuszczenko, Graczyk 1, Kosznik 2, Molski 3, Kostro, Będzikowski 3.