16 lutego 2020

Puchar EHF: Ambitna, lecz nieudana pogoń Gwardii Opole

Opolanie przegrali z Bjerringbro-Silkeborgiem 29:32 w ramach drugiej kolejki Pucharu EHF, który pierwszy raz w historii zagościł w Stegu Arenie. Druga połowa stała pod znakiem wielkiej pogoni gospodarzy, do przerwy mieli oni bowiem aż osiem bramek straty (12:20).

fot. Press Focus

Przed tygodniem Gwardia Opole zadebiutowała w Pucharze EHF. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony, psując na wyjeździe dużo krwi o wiele bardziej doświadczonemu Melsungen. Choć ostatecznie Gwardziści przegrali pięcioma bramkami (21:26), dali wyraźny sygnał, że nie zamierzają pełnić roli chłopców do bicia w bardzo silnej grupie.

W niedzielę Puchar EHF pierwszy raz odwiedził zaś Opole. Zaczęło się jednak dokładnie tak, jak w Niemczech – od szybkiej przewagi rywali. Duńczycy po pięciu minutach prowadzili 5:2.

Im dalej w las, tym różnica rosła jeszcze bardziej. Polską bramkę z drugiej linii bombardował Nikolaj Markussen, na skrzydle jak szalony biegał August Pedersen, a doświadczeniem imponował Jesper Nodesbo. Bjerringbro mające w składzie europejskie gwiazdy już do przerwy prowadziło 20:12. Zapowiadało się na pogrom.

Zaraz po zmianie stron było jeszcze gorzej, bo przeciwnicy wypracowali największą w meczu przewagę dziewięciu trafień (21:12). Impuls w opolskiej bramce dał jednak Adam Malcher, regularnie punktowali Patryk Mauer, Przemysław Działkiewicz czy Mateusz Jankowski i różnica zaczęła powoli topnieć. Kibice w Stegu Arenie także poczuli, że ich ulubieńcy złapali drugi oddech i kiedy 120 sekund przed końcem Kamil Mokrzki zmniejszył straty do zaledwie dwóch bramek (28:30), zrobiło się bardzo gorąco.

W ostatnich fragmentach Duńczycy ponownie sięgnęli jednak po największy kapitał, jakim dysponowali – doświadczenie. Pewne rozegranie do Markussena przyniosło bramkę i zamknęło mecz. Duńczycy, nie bez nerwów, dopisali pierwsze punkty w grupowej tabeli.

Puchar EHF / Grupa A / 2. kolejka:

KPR GWARDIA OPOLE – BJERRINGBRO-SILKEBORG 29:32 (12:20)

GWARDIA: Malcher 1 – Działakiewicz 6, Zarzycki 3, Klimków 3, Jankowski 5, Kawka 1, Mokrzki 3, Zieniewicz 1, Mauer 5, Zadura, Lemaniak 1, Milewski, Morawski, Skraburski, Fabianowicz.

BJERRINGBRO: Reznar – Noddesbo 7, Pedersen 10, Markussen 3, Hansen 6, Kjeldgaard 1, N. Nielsen 3, Skube 1, Jonsson 1, Knudsen, Sonn, M. Nielsen, Lassen.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest