16 lutego 2020

Puchar EHF: Ambitna, lecz nieudana pogoń Gwardii Opole

Opolanie przegrali z Bjerringbro-Silkeborgiem 29:32 w ramach drugiej kolejki Pucharu EHF, który pierwszy raz w historii zagościł w Stegu Arenie. Druga połowa stała pod znakiem wielkiej pogoni gospodarzy, do przerwy mieli oni bowiem aż osiem bramek straty (12:20).

fot. Press Focus

Przed tygodniem Gwardia Opole zadebiutowała w Pucharze EHF. Polacy zaprezentowali się z dobrej strony, psując na wyjeździe dużo krwi o wiele bardziej doświadczonemu Melsungen. Choć ostatecznie Gwardziści przegrali pięcioma bramkami (21:26), dali wyraźny sygnał, że nie zamierzają pełnić roli chłopców do bicia w bardzo silnej grupie.

W niedzielę Puchar EHF pierwszy raz odwiedził zaś Opole. Zaczęło się jednak dokładnie tak, jak w Niemczech – od szybkiej przewagi rywali. Duńczycy po pięciu minutach prowadzili 5:2.

Im dalej w las, tym różnica rosła jeszcze bardziej. Polską bramkę z drugiej linii bombardował Nikolaj Markussen, na skrzydle jak szalony biegał August Pedersen, a doświadczeniem imponował Jesper Nodesbo. Bjerringbro mające w składzie europejskie gwiazdy już do przerwy prowadziło 20:12. Zapowiadało się na pogrom.

Zaraz po zmianie stron było jeszcze gorzej, bo przeciwnicy wypracowali największą w meczu przewagę dziewięciu trafień (21:12). Impuls w opolskiej bramce dał jednak Adam Malcher, regularnie punktowali Patryk Mauer, Przemysław Działkiewicz czy Mateusz Jankowski i różnica zaczęła powoli topnieć. Kibice w Stegu Arenie także poczuli, że ich ulubieńcy złapali drugi oddech i kiedy 120 sekund przed końcem Kamil Mokrzki zmniejszył straty do zaledwie dwóch bramek (28:30), zrobiło się bardzo gorąco.

W ostatnich fragmentach Duńczycy ponownie sięgnęli jednak po największy kapitał, jakim dysponowali – doświadczenie. Pewne rozegranie do Markussena przyniosło bramkę i zamknęło mecz. Duńczycy, nie bez nerwów, dopisali pierwsze punkty w grupowej tabeli.

Puchar EHF / Grupa A / 2. kolejka:

KPR GWARDIA OPOLE – BJERRINGBRO-SILKEBORG 29:32 (12:20)

GWARDIA: Malcher 1 – Działakiewicz 6, Zarzycki 3, Klimków 3, Jankowski 5, Kawka 1, Mokrzki 3, Zieniewicz 1, Mauer 5, Zadura, Lemaniak 1, Milewski, Morawski, Skraburski, Fabianowicz.

BJERRINGBRO: Reznar – Noddesbo 7, Pedersen 10, Markussen 3, Hansen 6, Kjeldgaard 1, N. Nielsen 3, Skube 1, Jonsson 1, Knudsen, Sonn, M. Nielsen, Lassen.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji