29 lutego 2020

Puchar EHF: Benfica wygrała w Opolu

Portugalczycy odnieśli czwarte zwycięstwo w Pucharze EHF, pokonując Gwardię Opole 30:23 (17:12). Polacy bardzo dobrze otworzyli mecz, ale z czasem goście zyskali sporą przewagę.

fot. PressFocus

Gwardziści mieli już za sobą trzy spotkania w Pucharze EHF. Choć licznik punktów wciąż wskazywał zero, Opolanie wcale nie odgrywają roli chłopców do bicia. W debiutanckim meczu na arenie międzynarodowej Polacy postawili się Melsungen, sporo krwi napsuli także Bjerringbro-Silkeborg, a przed tygodniem przez trzy kwadranse szli łeb w łeb z Benficą, rywalizując do upadłego na portugalskim parkiecie. W sobotę przyszedł czas na rewanż w Stegu Arenie.

Benfica za to miała na koncie trzy zwycięstwa i przewodziła grupowej tabeli. Mając w składzie graczy pokroju Rene Toft Hansena czy Petara Djordjica, Portugalczycy coraz śmielej odnajdują się wśród czołówki europejskiego handballu.

Polacy świetnie otworzyli mecz, od trzech szybkich trafień z rzędu (5. min.). Nie minął jednak kwadrans, a tablica wyników znów wskazywała remis (5:5, 14. min.). Portugalczycy byli właśnie w trakcie sześciobramkowej serii, dzięki której zbudowali przewagę 9:5 po dwudziestu minutach gry. Z czasem ich dominacja tylko zaczęła się uwidaczniać, na przerwę goście schodzili prowadząc 17:12.

Po polskiej stronie najskuteczniejszy był Patryk Mauer (5 goli), jednak nie miał on szans w rywalizacji z duetem Djodrjić (8) i Pedro Marquez (7).

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu meczu. Dziesięć minut przed końcem spotkania pękła różnica dziesięciu goli (19:29), było to najwyższe prowadzenie Benfiki w grze. Ostatni fragment gospodarze wygrali jednak 4:1, dzięki czemu poprawili nieco końcowy rezultat.

Puchar EHF / Grupa A / 4. kolejka:

KPR GWARDIA OPOLE – SL BENFICA 23:30 (12:17)

BENFICA: Espinha, Capdevile – Marques 7, Djordjic 8, Moreira 3, Carvalho 3, Pais 3, Antunes 2, Moreno 1, Martins 2, Diogo Hebo 1, Nyokas, Pesqueira, Molina Casano, Pereira, Toft Hansen.

GWARDIA: Zembrzycki, Malcher – Janowski 3, Działakiewicz 3, Zieniewicz 2, Zadura 2, Mauer 5, Fabianowicz 2, Lemaniak 1, Kawka 2, Milewski 1, Zarzycki 1, Klimków, Mokrzki 1, Morawski.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest