29 lutego 2020

Puchar EHF: Benfica wygrała w Opolu

Portugalczycy odnieśli czwarte zwycięstwo w Pucharze EHF, pokonując Gwardię Opole 30:23 (17:12). Polacy bardzo dobrze otworzyli mecz, ale z czasem goście zyskali sporą przewagę.

fot. PressFocus

Gwardziści mieli już za sobą trzy spotkania w Pucharze EHF. Choć licznik punktów wciąż wskazywał zero, Opolanie wcale nie odgrywają roli chłopców do bicia. W debiutanckim meczu na arenie międzynarodowej Polacy postawili się Melsungen, sporo krwi napsuli także Bjerringbro-Silkeborg, a przed tygodniem przez trzy kwadranse szli łeb w łeb z Benficą, rywalizując do upadłego na portugalskim parkiecie. W sobotę przyszedł czas na rewanż w Stegu Arenie.

Benfica za to miała na koncie trzy zwycięstwa i przewodziła grupowej tabeli. Mając w składzie graczy pokroju Rene Toft Hansena czy Petara Djordjica, Portugalczycy coraz śmielej odnajdują się wśród czołówki europejskiego handballu.

Polacy świetnie otworzyli mecz, od trzech szybkich trafień z rzędu (5. min.). Nie minął jednak kwadrans, a tablica wyników znów wskazywała remis (5:5, 14. min.). Portugalczycy byli właśnie w trakcie sześciobramkowej serii, dzięki której zbudowali przewagę 9:5 po dwudziestu minutach gry. Z czasem ich dominacja tylko zaczęła się uwidaczniać, na przerwę goście schodzili prowadząc 17:12.

Po polskiej stronie najskuteczniejszy był Patryk Mauer (5 goli), jednak nie miał on szans w rywalizacji z duetem Djodrjić (8) i Pedro Marquez (7).

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu meczu. Dziesięć minut przed końcem spotkania pękła różnica dziesięciu goli (19:29), było to najwyższe prowadzenie Benfiki w grze. Ostatni fragment gospodarze wygrali jednak 4:1, dzięki czemu poprawili nieco końcowy rezultat.

Puchar EHF / Grupa A / 4. kolejka:

KPR GWARDIA OPOLE – SL BENFICA 23:30 (12:17)

BENFICA: Espinha, Capdevile – Marques 7, Djordjic 8, Moreira 3, Carvalho 3, Pais 3, Antunes 2, Moreno 1, Martins 2, Diogo Hebo 1, Nyokas, Pesqueira, Molina Casano, Pereira, Toft Hansen.

GWARDIA: Zembrzycki, Malcher – Janowski 3, Działakiewicz 3, Zieniewicz 2, Zadura 2, Mauer 5, Fabianowicz 2, Lemaniak 1, Kawka 2, Milewski 1, Zarzycki 1, Klimków, Mokrzki 1, Morawski.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest