9 marca 2020

Białorusini na drodze Biało-czerwonych, ale wpierw rywalizacja z Litwą

Biało-Czerwoni poznali drugiego i zarazem ostatniego rywala w walce o awans do finałów Mistrzostw Świata Egipt 2021. Jeśli Polacy pokonają Litwinów w kwietniowym dwumeczu prekwalifikacyjnym, ich kolejnym przeciwnikiem będą Białorusini.

W przypadku awansu pierwszy mecz z Białorusią Polacy rozegrają przed własną publicznością, a rewanż na wyjeździe. Losowanie fazy play-off kwalifikacji odbyło się w poniedziałek w Wiedniu.

W minionych latach nasza drużyna regularnie mierzyła się z Białorusią w spotkaniach towarzyskich. W grudniu 2019 w Tarnowie nasi wschodni sąsiedzi zwyciężyli 25:24, rok wcześniej triumfowali w Hiszpanii 30:28, w styczniu 2018, również w Hiszpanii, Polacy zwyciężyli 28:27.

Pierwsze mecze fazy play-off rozegrane zostaną w dniach 5 -7 czerwca, starcia rewanżowe 9-11 czerwca. Wcześniej Polacy zmierzą się z Litwinami w rundzie prekwalifikacyjnej: 16 kwietnia podejmą rywali w Płocku, a 19 kwietnia obie drużyny zagrają w Wilnie.

kwalifikacje MŚ 2021 (play-off):

Szwajcaria – Islandia

Izrael/Łotwa – Portugalia

Czechy – Czarnogóra

Szwecja – Turcja/Rosja

Słowenia – Serbia

Rumunia/Bośnia i Hercegowina – Węgry

Macedonia Północna – Francja

Ukraina – Niemcy

Polska/Litwa – Białoruś

Austria – Holandia

Turniej w Egipcie odbędzie się w dniach 14-31 stycznia 2021, miastami gospodarzami imprezy będą Kair, Hurghada, Szarm el-Szejk i Suez.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest