24 kwietnia 2020

Zasady kwalifikacji i rozgrywek – decyzje EHF

W związku z sytuacją epidemiologiczną, spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i w trosce o ochronę zdrowia wszystkich uczestników zawodów Komitet Wykonawczy Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) podjął 24 kwietnia następujące decyzje dotyczące zasad kwalifikacji oraz kształtu rozgrywek w końcówce obecnego sezonu oraz w sezonie 2020/21:

Rozgrywki reprezentacji narodowych:

Wybór uczestników Mistrzostw Europy Kobiet 2020 w Norwegii i Danii będzie oparty na wynikach Mistrzostw Europy 2018 we Francji, zatem – poza reprezentacjami krajów gospodarzy turnieju – wezmą w nich udział: Francja, Rosja, Holandia, Rumunia, Szwecja, Węgry, Czarnogóra, Niemcy, Serbia, Hiszpania, Słowenia, Polska, Czechy, Chorwacja.

Wybór uczestników Mistrzostw Świata Mężczyzn 2021 oparty zostanie na wynikach Mistrzostw Europy 2020 w Szwecji, Austrii i Norwegii, a więc w turnieju udział wezmą: Dania (broniąca tytułu mistrzowskiego), Hiszpania, Chorwacja, Norwegia, Słowenia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Austria, Węgry, Białoruś, Islandia, Czechy, Francja.

Kalendarz kwalifikacji olimpijskich zostanie skoordynowany z kalendarzem rozrywek EHF (w ramach tygodni rozgrywek reprezentacji narodowych, tzw. „national team weeks”), a ostateczne decyzje zostaną podjęta przez Światową Federację Piłki Ręcznej (IHF) w porozumieniu z MKOl.

Rozgrywki klubowe:

– Anulowane zostają rozgrywki Pucharu Challenge zarówno kobiet jak i mężczyzn.
– Anulowane zostają rozgrywki Pucharu EHF mężczyzn.
– Odwołana zostaje faza play-off Velux EHF Ligi Mistrzów. Faza Final Four zostaje przełożona na 28-29 grudnia 2020. Do czołowej czwórki zostaną zakwalifikowane po 2 najlepsze drużyny z grupy A i B tj. Paris Saint-Germain HB, FC Barca Lassa, THW Kiel i Telekom Veszprem.
– W przypadku Delo EHF Ligi Mistrzyń rozważa się rozegranie ćwierćfinałów w dniach 5-6 września 2020, tuż przed wrześniowym Final Four w Budapeszcie, a jeśli nie będzie to możliwe, to Final Four rozegrane zostanie w październiku, bez ćwierćfinałów. W tym drugim przypadku w turnieju wezmą udział po dwa najlepsze zespoły z grup fazy zasadniczej, a zatem: Metz Handball, Team Esbjerg, Györi Audi ETO KC, Brest Bretagne Handball.

Rozgrywki młodzieżowe:

– Rozgrywki młodzieżowe zostają wstrzymane do sierpnia 2020 roku.
– Rozgrywki do lat 20 – rozważa się zorganizowanie turniejów EHF Euro oraz EHF Championship przed lub w trakcie styczniowych Mistrzostw Świata w Egipcie. Ostateczna decyzja powinna zostać podjęta podczas czerwcowego posiedzenia Komitetu Wykonawczego.
– Rozgrywki do lat 18: rozważa się zorganizowanie turniejów EHF Euro oraz EHF Championship przed lub w trakcie styczniowych Mistrzostwami Świata w Egipcie. Ostateczna decyzja jest planowana na czerwcowe posiedzenie Komitetu Wykonawczego.
– Mistrzostwa Europy U16 kobiet w Szwecji zostają odwołane.

Piłka ręczna plażowa:

– Finały ebt 2020, które miały zostać rozegrane w czerwcu 2020 w Larnace zostają odwołane.
– Turniej kwalifikacyjny do EURO 2021 w piłce ręcznej plażowej, który miał się odbyć w czerwcu 2020 w Gruzji i Grecji został odwołany.
– Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej plażowej do lat 16 mężczyzn oraz kobiet zostają przełożone i planuje się rozegrać je w dniach 24-27 września. Ostateczną decyzję powinien podjąć Komitet Wykonawczy EHF podczas czerwcowego posiedzenia.

Pełna treść komunikatu oraz list otwarty Prezydenta EHF znajdują się na oficjalnej stronie EHF: http://www.eurohandball.com/article/34423

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest