9 lipca 2020

Odeszli Władysław Fąfara i Adam Romanowski

Z bólem i żalem informujemy, że w lipcu 2020 roku na zawsze pożegnaliśmy dwóch byłych, znakomitych zawodników KS Gwardii Opole – Adama Romanowskiego i Władysława Fąfarę.

Obaj od młodzieńczych lat byli kolegami na boisku, reprezentowali Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu, przez wiele lat występowali w seniorskiej drużynie prowadzonej przez Edwarda Hylę.

Władysław Fąfara skutecznie bronił bramki, zaś Adam Romanowski doskonale wykańczał kontrataki. Los nie był łaskawy dla Romanowskiego, który po kontuzji, po czasie musiał wycofać się ze sportu, ale wciąż był rozpoznawany przez kibiców i sympatyków nie tylko w Opolu.

Popularny „Władek” grę rozpoczął w MKS-ie Opole. Później do końca związany był z Gwardią Opole, przeżywając z nią najpiękniejsze sportowe chwile. Osiągał też sukcesy w wojskowej reprezentacji kraju, u boku Antoniego Przybeckiego. W bramce pokazywał spryt oraz odwagę i niesamowity refleks.

W 2005 roku podczas memoriału Jerzego Klempela, Władysław Fąfara powiedział: „Mam dużą satysfakcję, bo to ze mną młody Jurek jeździł na pierwsze zgrupowania kadry, można powiedzieć, że wprowadzałem go do reprezentacji”.

W 2016 roku były reprezentant Polski, wierny opolskiej Gwardii, otrzymał list gratulacyjny Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Pogrzeb ŚP. Władysława Fąfary odbył się w środę, 8 lipca 2020 roku, w kaplicy cmentarnej Opole/Półwieś. Na tym samym cmentarzu zostali pochowani Jerzy Klempel i Edward Hyla.

Składamy szczere wyrazy współczucia i kondolencje dla Rodzin i Bliskich obu Zmarłych.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest