24 lipca 2020

PGNiG Summer Superliga Stare Jabłonki (Zapowiedź)

Mazurska plaża, jezioro Szeląg Mały, malownicze otoczenie Hotelu Anders – już w najbliższy weekend piłka ręczna plażowa ponownie zagości w Starych Jabłonkach. W dniach 25-26 lipca odbędzie się tam 3. turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga 2020. W dwóch pierwszych zawodach żadnych szans rywalom nie dały szczypiornistki plażowe BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski oraz zawodnicy BHT Petry Płock. Czy tak będzie i tym razem?

Odpowiedź na powyższe pytanie poznamy już w najbliższą niedzielę, na kiedy zaplanowano finały zmagań kobiet i mężczyzn. W związku z ogromnym zainteresowaniem udziałem w turnieju, tym razem na piasku zobaczymy zmagania 10 męskich ekip podzielonych na dwie grupy i aż 12 żeńskich, które będą rywalizować w trzech grupach.

Na terenie Hotelu Anders zobaczymy czołowe polskie drużyny, do których dołączą zespoły debiutujące w turnieju głównym, m.in.: MKS Delfin Grudziądz, UKS Szczypiorniak Zielona Góra czy Junak LeaderTech Włocławek. Biorąc pod uwagę wyniki turniejów w Inowrocławiu oraz Gdańsku, faworytami zawodów w Starych Jabłonkach są: GRU Juko Piotrków Trybunalski wśród kobiet i Petra Płock w kategorii mężczyzn. Na drodze do zwycięstwa szczypiornistkom z Piotrkowa z pewnością będą chciały stanąć zawodniczki KS Lakers Powidz, które przed tygodniem z fazy eliminacyjnej doszły do samego finału. Apetyt na sukces mają również poznańskie Pyrki, które jak dotąd nie spadły jeszcze z podium. Ostatniego słowa nie powiedziały także zawodniczki z Gdańska, które chcą pójść w ślady swoich kolegów. A propos, męska drużyna Autoinwest SAS z imprezy na imprezę spisuje się coraz lepiej. W minionym tygodniu na swoim terenie gdańszczanie byli blisko pokonania Petry w finale. W zmaganiach mężczyzn warto również wspomnieć o ekipie z Piotrkowa. Drużyna BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski w pierwszych zawodach doszła do finału, a przed tygodniem pokonali płocczan w fazie grupowej, ostatecznie zajmując najniższe miejsce na podium. Czy któryś z pozostałych teamów będzie w stanie im zagrozić? Odpowiedź poznamy już pod koniec tygodnia – jedno jest pewne, będzie to weekend pełen sportowych wrażeń i emocji.

W Starych Jabłonkach będzie można również zobaczyć, jak spisują się najmłodsi adepci piłki ręcznej plażowej, w turnieju mężczyzn wystąpi bowiem reprezentacja Polski do lat 16.

– Mimo że ogranicza nas epidemia koronawirusa, jestem pewien, że tegoroczny turniej będzie nie mniej udany od poprzednich – mówi współorganizator zawodów w Starych Jabłonkach Tomasz Dowgiałło. – Zawodnikom z pewnością niczego nie zabraknie. Dodatkowo, cieszy nas duże zainteresowanie ze strony kibiców i rosnąca ilość zapytań dotyczących możliwości aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. Jako były członek Komisji ds. Piłki Ręcznej Plażowej działającej przy ZPRP od zawsze trzymałem kciuki, by w tej dyscyplinie pojawiały się nowe ośrodki i drużyny. W tym roku mamy już kilka ekip, które osiągają zaskakująco dobre rezultaty. Widzę, że do tego sportu garnie się coraz więcej młodych ludzi. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ do dalszego rozwoju dyscypliny potrzebujemy dopływu „świeżej krwi”. 

Wstęp na rozgrywki PGNiG Summer Superligi 2020 jest wolny, choć warto przypomnieć, że obostrzenia wynikające z epidemii koronawirusa w Polsce powodują, że trybuny nie będą mogły być wypełnione w całości.

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Hotel Anders i Gmina Ostróda. Imprezę wspierają Red Bull, Ziaja, Selenka oraz Hummel. Partnerami imprezy są: PGNiG Superliga, Sport Transfer i Art-line. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Fundacja Modern Sport.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest