13 sierpnia 2020

Finały PGNiG Summer Superligi w TVP Sport!

Finał Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej PGNiG Summer Superliga 2020 po raz pierwszy w telewizji!

Już w najbliższy weekend w Darłowie odbędą się finały Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej – PGNiG Summer Superliga 2020. W niedzielę 16 sierpnia, po raz pierwszy w historii, zmagania finalistów transmitowane będą w największej sportowej telewizji w Polsce – TVP Sport. W czasie 3-godzinnej transmisji kibice będą mogli zobaczyć jak efektowną dyscypliną sportu jest plażowa odmiana szczypiorniaka.

Fot. G.Trzpil / PGNiG Summer Superliga

W Darłowie zmierzą się najlepsze zespoły w kraju

W finałowym turnieju zmierzą się najlepsze polskie kluby w kategorii kobiet oraz mężczyzn wyłonione podczas siedmiu turniejów eliminacyjnych. Do finałowej ósemki, która będzie rywalizować o tytuł mistrza Polski, awansowały ekipy, które zdobyły najwięcej punktów podczas swoich trzech najlepszych występów w turniejach kwalifikacyjnych. 

Historyczna transmisja

Rok 2020 będzie przełomowym dla rozwoju polskiej piłki ręcznej plażowej. Finał rozgrywek będzie mógł zobaczyć prawie każdy mieszkaniec Polski, ponieważ będzie transmitowany w otwartej telewizji – TVP Sport. Na potrzeby tej realizacji została stworzona specjalna oprawa graficzna. Mecze poprzedzi studio telewizyjne, nie zabraknie również materiałów wyjaśniających zasady gry oraz podsumowania sezonu 2020.

Emocjonująca rywalizacja

Rywalizacja sportowa zapowiada się niezwykle ekscytująco. W turnieju mężczyzn nie da się wskazać pewnego faworyta. Autoinwest SAS Gdańsk, wspierany przez Artura Siódmiaka – legendę polskiej piłki ręcznej – będzie bronić mistrzowskiego tytułu. Jednak w tym sezonie gdańszczanom udało się zwyciężyćtylko jeden turniejcyklu kwalifikacyjnego. Ich głównym konkurentem będzie Petra Płock – drużyna, która najlepiej zaprezentowała się w tegorocznych turniejach eliminacyjnych i marzy o powtórzeniu sukcesu z 2017 roku. Pozostali historyczni mistrzowie, czyli SPRP Damy Radę Inowrocław i GRU JUKO Piotrków Trybunalski również zamierzają walczyć do końca. 

U kobiet sytuacja jest nieco prostsza. Wielkimi kandydatkami do zdobycia mistrzowskiego tytułu są zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego – GRU JUKO. Z pewnością pokrzyżować im plany postarają się obecne wicemistrzynie Polski i odwieczne rywalki – Pyrki Poznań.

Prężny rozwój piłki ręcznej plażowej

– Piłka ręczna plażowa jest atrakcyjną, efektowną i co najważniejsze bardzo dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu i wierzymy, że od 2024 zostanie włączona do programu Igrzysk Olimpijskich. Co raz więcej kibiców interesuje się zmaganiami na polskich plażach, dlatego cieszymy się, że finał mistrzostw Polski zostanie pokazany w TVP. Liczymy, że nasza dyscyplina na stałe zagości w telewizyjnej ramówce – mówi Jakub Malinowski, przedstawiciel Fundacji Modern Sport.

Ze względu na sytuację sanitarno – epidemiologiczną, finałowy turniej w Darłowie, zostanie rozegrany zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa sportu.

Start transmisji: 16 sierpnia o godz. 14:35 w TVP Sport, www.tvpsport.pl  i aplikacji mobilnej TVP Sport.

***

Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe
i Gazownictwo SA. Gospodarzem wydarzenia jest Miasto Darłowo. Imprezę wspierają Red Bull, Ziaja, Selenka, Hummel, Makesport, Grupa DBK. Partnerami imprezy są: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Miasta Płocka, PGNiG Superliga, Sport Transfer, Art-line, Pakfish oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej W Polsce, Fundacja Modern Sport.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest