1 października 2020

LM: Spotkanie Elverum Handball – Łomża Vive Kielce w Eurosporcie 1

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce rozegrają w czwartek trzecie spotkanie w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Rywalem polskiego zespołu będzie norweskie Elverum Handball. Transmisja meczu od 20:40 tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Andreas Wolff to mocny punkt mistrzów Polski Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Kielczanie w pierwszej kolejce Ligi Mistrzów przegrali z SG Flensburg-Handewitt, a w drugiej serii spotkań pokonali MOL-Pick Szeged. W trzecim meczu najbardziej prestiżowych rozgrywek pucharowych w piłce ręcznej, zawodnicy Talanta Dujszebajewa zmierzą się z Elverum Handball. Norweski zespół, w której barwach występuje jeden z najbardziej efektownych piłkarzy ręcznych ostatnich lat, Francuz Luc Abalo, przed startem rozgrywek byli stawiani w roli outsiderów. Już w swoim pierwszym meczu sprawili jednak sporą niespodziankę i pokonali 30:28 na wyjeździe FC Porto, w którym eksperci widzą jednego z faworytów Ligi Mistrzów. W Portugalii doskonałą dyspozycję zaprezentował zaledwie 20-letni reprezentant Norwegii, Alexander Blonz. Lewoskrzydłowy zaaplikował gospodarzom 10 bramek, mając 77 procentową skuteczność.

Kolejny mecz Elverum miał się odbyć 24 września z Vardarem Skoje w stolicy Macedonii Północnej, jednak EHF zdecydowała o przełożeniu spotkania. Decyzja została podjęta w oparciu o obowiązujące w Norwegii restrykcje związane z koronawirusem. Wyjazd Elverum do Skopje oznaczałaby obowiązek dwutygodniowej kwarantanny skandynawskiej drużyny, co poważnie naraziłoby dalszy terminarz Ligi Mistrzów. 

Rywalizacja Łomży Vive Kielce z Elverum zapowiada się bardzo emocjonująco. Spotkanie, którego transmisja rozpocznie się o 20:40 w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze skomentują w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze Krzysztof Bandych i Iwona Niedźwiedź.

Drużna mistrza Polski we wtorek pomyślnie przeszła testy na obecność koronawirusa. Cała ekipa jest zdrowa. Kielczanie po noclegu w Warszawie odlecieli do Oslo. Tam także mieli przejść badania. Terningen Arena w Elevrum, w środku bardzo przypominająca Halę Legionów, może pomieścić 2500 widzów. Po powrocie z Norwegii zespół Talanta Dujszebajewa czeka kolejny poważny sprawdzian. W najbliższy weekend będą bronili trofeum wywalczone przed rokiem – Puchar Polski.

Eurosport pozyskał wyłączne prawa do transmitowania w Polsce rozgrywek kobiet i mężczyzn w europejskich pucharach w piłce ręcznej: Lidze Mistrzów, Lidze Europejskiej i Pucharze EHF. Stacja nabyła również wyłączne prawa do mistrzostw Europy kobiet w latach 2020, 2022, 2024 i 2026 oraz mistrzostw Europy mężczyzn w latach 2022, 2024 i 2026. Znakomitą ofertę Eurosportu dla miłośników piłki ręcznej uzupełniają prawa do mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej w 2021, 2023 i 2025 roku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest