2 października 2020

Szwedzkie media: Cienkie zwycięstwo nad Polkami

Szwedzkie media oceniły czwartkowy mecz towarzyski kobiet Szwecja Polska (21:19) w Lund jako wyrównany z „cienkim zwycięstwem” zespołu gospodarza.

Fot: Rafal Rusek / PressFocus

Najważniejsze, że ponownie gramy mecze międzypaństwowe, więc po prawie roku przerwy nie można było oczekiwać wielkiej gry – skomentował kanał telewizji SVT, transmitujący spotkanie.

Dziennikarze stacji stwierdzili, że obie drużyny grały równo lecz żadna z nich nie brylowała na boisku i równie dobrze wynik mógł być odwrotny.

Dziennik „Sydsvenska Dagbladet” napisał, że w debiucie nowego selekcjonera Szwecji, Thomasa Axnera jego podopieczne wygrały lecz nie była to gra porywająca i przez część drugiej połowy to Polki dominowały.

Agencja TT oceniła, że „zabrakło kilku kontuzjowanych rutynowanych zawodniczek lecz w ten sposób szansę otrzymały młode i ją wykorzystały. Słowa pochwały zebrała zwłaszcza bramkarka Jessica Ryde, dla której był to dopiero 10. mecz w reprezentacji. – Nie można pominąć jednak faktu, że w drugiej połowie to Polki nabrały wiatru w żagle, objęły prowadzenie i mogło się to dla nas źle skończyć – informuje agencja.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w sobotę (3.10 g. 18:00) w Ystad. Transmisja w TVP Sport.