3 października 2020

PGNiG Puchar Polski odwołany

PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn odwołany – aktualizacja komunikatu w oparciu o informacje potwierdzone przez Sanepid.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn został odwołany. Powodem są przypadki zakażenia wirusem COVID -19 u zawodników którzy mieli kontakt z uczestnikami finałowych rozgrywek PGNiG Pucharu Polski w Lublinie.

– Odwołanie Pucharu Polski tuż przed jego rozpoczęciem to trudna, ale konieczna decyzja. Mamy w Polsce coraz więcej zachorowań na COVID – 19. Wirus – jak widzimy – dotyka także sportowców różnych dyscyplin. Nie możemy i nie chcemy nikogo narażać. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest absolutnym priorytetem – stąd zdecydowaliśmy o odwołaniu rozgrywek. Ta decyzja została skonsultowana z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej. Wierzymy, że wszyscy – także kibice – ją rozumieją – informuje ZPRP.

U żadnego z zawodników, którzy dziś i jutro mieli zagrać w PGNiG Pucharze Polski nie stwierdzono koronawirusa. Żaden z nich nie zgłaszał też jakichkolwiek dolegliwości przed rozpoczęciem turnieju.

26 września w Warszawie zakończyło się Zgrupowanie Kadry Mężczyzn A i B. Nie ma pewności, że do zakażenia doszło właśnie tam. Niektórzy – zakwaterowani razem z zakażonymi zawodnikami – mają wynik negatywny.

Trzech uczestników zgrupowania zachorowało w różnych odstępach czasu. Jeden z nich przechodzi wirus bezobjawowo, pozostali dwaj mają lekką gorączkę. Wszyscy są na kwarantannie. Wierzymy, że wkrótce wrócą do zdrowia. Badania na obecność koronawirusa u zawodnika, który miał największy kontakt z uczestnikami dzisiejszego meczu zostały wykonane wczoraj, wynik testu ZPRP otrzymał dziś przed południem. Po analizie i konsultacjach ZPRP odwołał Puchar Polski, który miał być rozegrany 3 – 4 października w Lublinie.

Procedurę zwrotu biletów opublikujemy w poniedziałek wraz z Eventim.pl

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest