30 października 2020

Kw. EURO 2022: Mecz Polska – Holandia przełożony na inny termin

Europejska Federacja Piłki Ręcznej postanowiła przełożyć na inny termin mecz kwalifikacji EHF EURO 2022 mężczyzn Polska – Holandia. Spotkanie pierwotnie zostało zaplanowane na 8 listopada br. w Płocku.

Jako główny powód podano restrykcyjne przepisy dotyczące pandemii COVID-19 wydane przez władze Holandii, które obecnie obowiązują. Reprezentacja Holandii po powrocie musiałaby przejść surową kwarantannę. Ze swej strony federacja holenderska pracowała nad ograniczeniem tego prawa, a nawet stworzeniem precedensu, ale ostatecznie te działania się nie powiodły.

EHF jednocześnie przypomina swoje stanowisko wypracowane przed tym sezonem odnośnie kwalifikacji EHF EURO 2022. Żadna drużyna narodowa nie może być zmuszana do ścisłej kwarantanny – ani przed, ani po meczu. Uznano to po prostu za niewykonalne na tym poziomie rozgrywek, a jednocześnie mocno rzutowałoby to na sytuację zawodników w odniesieniu do klubów.

EHF jest w pełni świadoma, że ​​przełożenie tej gry stwarza bardzo negatywną sytuację. Jednak w danych okolicznościach i obowiązujących ograniczeniach nie było miejsca na inną decyzję.

Przy ścisłej współpracy z obiema federacjami, Polski i Holandii, zostanie uzgodniony nowy termin tego spotkania.  

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest