3 listopada 2020

Odeszła trenerska legenda – Ludwik Biegasik

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, iż 1 listopada br. odszedł od nas wybitny trener i działacz Ludwik Biegasik – reprezentant i mistrz Polski w piłkę 11-osobową, wieloletni trener piłkarek Ruchu Chorzów, z którymi zdobywał najważniejsze trofea w kraju.

Karierę zawodniczą rozpoczął w Zrywie Katowice, a następnie kontynuował w Śląsku Wrocław – z którym wywalczył mistrzostwo kraju w wersji 11-osobowej, Górniku Siemianowice i Ruchu Chorzów. Dwukrotnie reprezentował barwy biało-czerwone w 11-osobowej piłce ręcznej.

Jako szkoleniowiec Ruchu Chorzów zdobył sześć tytułów mistrza Polski i cztery tytuły wicemistrza kraju oraz pięć razy Puchar Polski. W młodzieżowej piłce ręcznej doprowadził juniorki młodsze Zgody Ruda Śląska do pierwszego w historii klubu tytułu mistrza Polski, spod jego skrzydeł wyszedł m.in. brązowy medalista olimpijski, Mieczysław Wojczak. Ponadto jako trener pracował w AZS Katowice, Pogoni Zabrze i TKKF Sośnica Gliwice.

Długoletni wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach, odpowiedzialny za sprawy szkoleniowe, w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia Przewodniczący Rady Trenerów ZPRP.

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury Fizycznej, Diamentową Odznaką ZPRP i i złotymi odznakami klubowymi.

* * *

Składamy głębokie kondolencje i łączymy się w bólu z Bliskimi i Przyjaciółmi Zmarłego.

Andrzej Kraśnicki

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

* * *

Ze względu na obostrzenia dotyczące pandemii Covid-19, uroczystości pogrzebowe odbędą się 7.11.2020 w Chorzowie, a następnie 9.11.2020 w Kępnie, tylko w ścisłym gronie rodzinnym.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest