3 listopada 2020

„Gramy w Ręczna” już po raz czwarty!

Już po raz czwarty Związek Piłki Ręcznej w Polsce realizuje projekt pod nazwą „Gramy w Ręczna”, który dedykowany jest promocji piłki ręcznej wśród dzieci klas I-III szkół podstawowych w całej Polsce. Dzieci ze szkół, w myśl aktualnych przepisów Ministerstwa Edukacji Narodowej mogą uczestniczyć w zajęciach szkolnych, gdzie na lekcjach w-f bawią się i uczą gry w piłkę ręczną. 

W tym roku w projekcie biorą udział 182 szkoły z całej Polski, co daje w sumie ponad 3 600 dzieci w wieku 7-9 lat, którym czas umilają zajęcia z piłki ręcznej. Jest to bardzo ważny projekt, który udaje się realizować i kontynuować już od czterech lat. W jego wyniku corocznie średnio ok. 1.200 nowy dzieci z całej Polski rozpoczyna przygodę ze szkołą podstawową i piłką ręczną.  W ramach projektu zrealizujemy tradycyjnie 6 komponentów tj.: prowadzenie zajęć sportowych – dodatkowe lekcje w-f z piłką ręczną, zakupujemy i dystrybuujemy sprzęt sportowy do tych szkół i dla dzieci, promujemy wydawnictwa metodyczno-szkoleniowe, tj. „IHF Nauczanie piłki ręcznej – wytyczne dla nauczycieli” czy „Bawię się piłką ręczną – biegam, rzucam, chwytam, skaczę!” autorstwa Józefa i Krystyny Kulik czyli program aktywności ruchowej ukierunkowanej na piłkę ręczną dla klas 1-3, dzięki którym podnosimy kompetencje kadr kultury fizycznej oraz organizujemy szkolenia stacjonarne dla nauczycieli w-f, trenerów czy instruktorów. W tym roku z tego ostatniego komponentu musieliśmy zrezygnować z powodu pandemii SARS-Cov-2” – mówi dyrektor sportowy ZPRP Damian Drobik.

Projekt organizowany jest przy współpracy z Wojewódzkimi Związkami Piłki Ręcznej oraz koordynuje go 9 osób: jedna centralnie oraz 8 osób w terenie. Całość projektu od strony wizerunkowej i promocyjnej wspiera tradycyjnie maskotka „Hi Five” oraz wybitni zawodnicy i zawodniczki piłki ręcznej oraz trenerzy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest