15 listopada 2020

Odszedł Zygmunt Jakubik

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 84 lat zmarł Zygmunt Jakubik, trener kadry narodowej kobiet w latach 1973-77. Jako zawodnik ze Zrywem Gdańsk zdobył tytuł wicemistrza Polski w wersji 7-osobowej (1955). Odszedł szkoleniowiec 50-lecia Ziemi Szczecińskiej, sędzia piłki ręcznej, wychowawca młodzieży, były członek zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Z Adamem Pecoldem

Kobieca reprezentacja Polski pod jego wodzą i współpracy Adama Pecolda zajęła 5. miejsce w MŚ 1973. Przez długi czas było to najlepsze osiągnięcie w historii polskich startów pionu żeńskiego.

Po zakończeniu pracy z kadrą narodową był wieloletnim trenerem zachodniopomorskich klubów: Pogoni Szczecin, Energetyka Gryfino i nieistniejącej już Parii Szczecin.

W latach 1960-70 w Okręgowym Związku Piłki Ręcznej w Szczecinie pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Gier i Dyscypliny, wiceprezesa ds. organizacyjnych i szefa działu szkolenia. W latach 1972-78 był członkiem zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wchodząc w skład wydziału szkolenia.

Uhonorowany Diamentową Odznaką ZPRP oraz wieloma innymi odznaczeniami w tym Złotym Krzyżem Zasługi.

Jednocześnie składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym i Przyjaciołom Zmarłego.

Andrzej Kraśnicki

Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce

* * *

Pogrzeb Zygmunta Jakubika odbędzie się 20 listopada o godz. 8:00; Cmentarz Centralny-Szczecin ul. Ku Słońcu.


SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest