4 lutego 2021

Austria – pierwszy tegoroczny rywal juniorek

Austria to pierwszy rywal kadry K2004, z którym drużyna Małgorzaty Buksakowskiej zmierzy się w roku 2021. Imprezą główną dla jej podopiecznych będą Mistrzostwa Europy dywizji B (7-15 sierpnia) z gospodarzem Litwą.

W drodze do Austrii / Fot. ZPRP

Do austriackiej miejscowości Maria Enzersdorf trener Buksakowska zabrała szesnaście zawodniczek, w tym trzy bramkarki. Nasz sztab szkoleniowy planuje, aby nasz zespół podczas sprawdzianów skoncentrował się na doskonaleniu techniki indywidualnej. Austria to szósty zagraniczny rywal kadry K2004. Wcześniej nasza reprezentacja grała z Czechami, Węgrami, Słowacją, Białorusią i Niemcami.

– Na krótko spotkaliśmy się w Chorzowie. Przed wyjazdem do Austrii udało się nam przeprowadzić trzy treningi. Austria  gra w dywizji A. Niestety nie udało się nam zebrać informacji o tym zespole. Mieliśmy z nim zagrać na jesieni ub.r., ale przypadki koronawirusa wśród rywalek spowodowały, że nie doszło do spotkań w Polsce. Spodziewam się, że to solidna, silna, poukładana drużyna – mówi Buksakowska.

Austria w tej kategorii wiekowej klasyfikowana jest na 8. miejscu w rankingu Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Polska w tym zestawieniu ma przydzieloną 21. lokatę.

10 lutego odbędzie się losowanie grup dywizji B. Biało-Czerwone zagrają w Kłajpedzie. Tam będą rywalizowały zespoły Hiszpanii (spadkowicz), Serbii, Litwy, Białorusi, Macedonii, Turcji, Finlandii, Łotwy, Kosowa i Wielkiej Brytanii. Dwie pierwsze drużyny z tego grona są w rankingu wyżej klasyfikowane od Polski. Tylko zwycięzca turnieju otrzyma premię w postaci awansu do dywizji A.

–  Nie zakładam innej opcji niż nasz awans. Musimy się do turnieju bardzo dobrze się przygotować. Rozegramy sześć lub siedem meczów. Dobrze by było zostać pierwszą polską reprezentacją, która w kategoriach młodzieżowych zakwalifikuje się do dywizji A – opowiada opiekunka polskiej drużyny.

Mecze Austria – Polska zaplanowano w piątek (5 lutego g. 18:00) i sobotę (6 lutego g. 10:30), Transmisje obu spotkań dostępne na

na Youtube austriackiej federacji: https://www.youtube.com/user/HandballAustria

– oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/handball.austria

Skład Polek na mecze z Austrią:

 1. Grzesista Kamila – SPR Sośnica Gliwice – SMS Płock
 2. Janus Weronika- SKS Kusy Kraków – SMS Płock
 3. Koss Natalia – TS Pogoń 1922 w Żorach – SMS Płock
 4. Kuśpiet Kaja – SPR Gdynia – SMS Płock
 5. Leśniak Nikola – SKS Kusy Kraków – SMS Płock
 6. Łucak Julia – Korona Handball Kielce – SMS Płock
 7. Opara Wiktoria- MKS CKS-SMS Szczecin – SMS Płock
 8. Piotrowska Lidia – Bukowsko-Dopiewski KPR – SMS Płock
 9. Rusin Dominika- EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – SMS Płock
 10. Zgleszewska Joanna – MTS Kwidzyn – SMS Płock
 11. Cheda Emilia – MKS Sambor Tczew
 12. Granicka Joanna – UKS Varsovia Warszawa
 13. Maziarek Aleksandra- TS Pogoń 1922 w Żorach
 14. Szczepaniak Maria – MKS Lublin S.A.
 15. Więckowska Emilia – KS Bystra
 16. Podsiadło Paulina – Korona Handball Kielce

  Najskuteczniejszą zawodniczką zespołu jest rozgrywająca Joanna Granicka, która w sześciu meczach rzuciła 40 bramek. Najwięcej, po osiem, występów na koncie mają już Joanna Zgleszewska, Wiktoria Opara,  Maria Szczepaniak i Emilia Więckowska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest