14 lutego 2021

Orlen Wisła rozbiła HC Metalurg

W zaległym meczu 2. kolejki Ligi Europejskiej Orlen Wisła wygrała we własnej hali z macedońskim HC Metalurg 38:19 (16:9). Była to szósta z rzędu wygrana wicemistrzów Polski w grupie A. Oba zespoły w najbliższy wtorek zmierzą się ponownie w ramach tych samych rozgrywek.

Lovro Mihić rzuca na bramkę Metalurga Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Spotkanie miało jednostronny przebieg i nie było to zaskoczeniem – „Nafciarze” byli bowiem murowanym faworytem starcia i to nie tylko dlatego, że mecz rozgrywany był w ich hali, a oni przystępowali do niego w roli liderów grupy.

Chodziło o problemy gości, którzy do Płocka zawitali w mocno okrojonym składzie, z ledwie ośmioma zawodnikami do gry w polu. W ich kadrze brakowało liderów – chorwackiego prawoskrzydłowego Zlatko Horvata i środkowego Marko Tarabochii, który nie tak dawno reprezentował barwy Wisły. W tej sytuacji jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa wicemistrzów Polski.

Jeremy Toto walczy o piłkę Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Gospodarze lepszego początku niedzielnego starcia nie mogli sobie wyobrazić. Podopieczni Xaviera Sabate rzucili sześć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 6:0. Wysoką formę w bramce potwierdzał także Adam Morawski. Bramkarz reprezentacji Polski odbił 13 rzutów i miał blisko 45-procentową skuteczność interwencji. W ofensywie błyszczał Zoltan Szita, autor siedmiu goli.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Orlen Wisły w pełni skoncentrowani całkowicie zdominowali rywali i kontrolowali przebieg meczu. W 46. minucie po trafieniach Przemysława Krajewskiego i Jeremy Toto przewagą “Nafciarzy” powiększyła się do dwunastu oczek. O przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec HC Metalurg, ale to niewiele zmieniło w postawie jego podopiecznych.