14 lutego 2021

Orlen Wisła rozbiła HC Metalurg

W zaległym meczu 2. kolejki Ligi Europejskiej Orlen Wisła wygrała we własnej hali z macedońskim HC Metalurg 38:19 (16:9). Była to szósta z rzędu wygrana wicemistrzów Polski w grupie A. Oba zespoły w najbliższy wtorek zmierzą się ponownie w ramach tych samych rozgrywek.

Lovro Mihić rzuca na bramkę Metalurga Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Spotkanie miało jednostronny przebieg i nie było to zaskoczeniem – „Nafciarze” byli bowiem murowanym faworytem starcia i to nie tylko dlatego, że mecz rozgrywany był w ich hali, a oni przystępowali do niego w roli liderów grupy.

Chodziło o problemy gości, którzy do Płocka zawitali w mocno okrojonym składzie, z ledwie ośmioma zawodnikami do gry w polu. W ich kadrze brakowało liderów – chorwackiego prawoskrzydłowego Zlatko Horvata i środkowego Marko Tarabochii, który nie tak dawno reprezentował barwy Wisły. W tej sytuacji jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa wicemistrzów Polski.

Jeremy Toto walczy o piłkę Fot. Adam Starszynski / PressFocus

Gospodarze lepszego początku niedzielnego starcia nie mogli sobie wyobrazić. Podopieczni Xaviera Sabate rzucili sześć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 6:0. Wysoką formę w bramce potwierdzał także Adam Morawski. Bramkarz reprezentacji Polski odbił 13 rzutów i miał blisko 45-procentową skuteczność interwencji. W ofensywie błyszczał Zoltan Szita, autor siedmiu goli.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Orlen Wisły w pełni skoncentrowani całkowicie zdominowali rywali i kontrolowali przebieg meczu. W 46. minucie po trafieniach Przemysława Krajewskiego i Jeremy Toto przewagą „Nafciarzy” powiększyła się do dwunastu oczek. O przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec HC Metalurg, ale to niewiele zmieniło w postawie jego podopiecznych.

Leon Susnja uzbierał 4 gole Fot. Adam Starszynski / PressFocus

HC Metalurg – Orlen Wisła Płock 19:38 (9:16)
Metalurg:
 Dupjachanec, Brestovac, Gjorgjeski – Petkovski 2, Popović 5, Kofiloski 1, Serafimov 5, Mitikj 3, Rnić 2, Dodić 1, Markoski. Kary 10 min.
Orlen Wisła: Morawski, Wichary – Daszek 2, Stenmalm, Vejin 4, Ruiz Sanchez 1, Serdio, Susnja 4, Szita 7, Komarzewski 1, Krajewski 4, Terzić, Toto 4, Mihić 5, Czapliński 2, Mindegia 4. Kary 6 min.
Sędziowali: Tomas Barysas, Petrusis Povilas (Litwa).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest