19 marca 2021

KS Szczypiorniak Olsztyn i SPR Wybrzeże III Gdańsk zagrają w finale

KS Szczypiorniak Olsztyn i SPR Wybrzeże III Gdańsk pewnie awansowały do finału Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Tarnowie. W spotkaniu o brązowy medal zmierzą się Orlen Wisła Płock i gospodarz turnieju MKS Pałac Młodzieży Tarnów.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym KS Szczypiorniak Olsztyn pokonał Orlen Wisłę Płock 29:26, kontrolując spotkanie niemal od samego początku. Duża w tym zasługa świetnie spisującego się w bramce Olsztynian Jakuba Ałaja, który swoimi interwencjami wielokrotnie zatrzymywał ataki graczy z Płocka. To pozwoliło Szczypiorniakowi zbudować przewagę i na pierwszą połowę schodzili z korzystnym dla siebie wynikiem 16:11. W drugiej połowie Orlen Wisła Płock ruszyła do odrabiania strat, jednak olsztynianie wciąż utrzymywali kilkubramkową przewagę. Dużą rolę w zwycięstwie Szczypiorniaka miała też dwójka: Igor Graczyk (9 bramek) i Robert Targoński (8 bramek).

W drugim spotkaniu gospodarz turnieju MKS Pałac Młodzieży Tarnów podejmował SPR Wybrzeże III Gdańsk. Goście z Pomorza szybko zbudowali kilkubramkową przewagę, która powiększali z minuty na minutę, by do przerwy prowadzić już 19:11. Po zmianie stron gry, przewaga gdańszczan jeszcze wzrosła, a spotkanie zakończyło się wynikiem 36:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości był autor 6 trafień Ryszard Cięciwa.