19 marca 2021

KS Szczypiorniak Olsztyn Mistrzem Polski Juniorów

KS Szczypiorniak Olsztyn ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorów w Tarnowie. Olsztynianie w decydującym starciu pokonali SPR Wybrzeże III Gdańsk 23:22, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli w ostatnich sekundach spotkania. W meczu o brązowy medal Orlen Wisła Płock pokonała gospodarzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów 34:31.

W pierwszym medalowym spotkaniu gospodarze MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzył się z Orlen Wisłą Płock, a stawką spotkania było III miejsce Mistrzostw Polski Juniorów. Już od samego początku zawodnicy z Płocka budowali kilkubramkową przewagę, jednak tuż przed przerwą tarnowianie zdołali zbliżyć się do gości. To zagwarantowało wiele emocji w drugiej połowie, w której gospodarze pokazali wiele heroicznej walki by dogonić rywala. Jednak w ostatecznym rozrachunku to Orlen Wisła Płock okazała się lepsza, wygrywając 34:31.

W wielkim finale imprezy KS Szczypiorniak Olsztyn podejmował SPR Wybrzeże III Gdańsk. Spotkanie to stało na bardzo dobrym poziomie i dostarczyło wiele emocji aż do ostatnich sekund. Od początku Szczypiorniak wypracował sobie kilkubramkową przewagę, którą utrzymywał niemal przez cały mecz. Gdańszczanie nie złożyli jednak broni i dzięki ogromnej ambicji na boisku doprowadzili do remisu, który utrzymywał się do ostatnich sekund. Tu więcej zimnej krwi zachowali jednak zawodnicy z Olsztyna, którzy na kilka sekund przed końcem zdobyli bramkę zapewniającą im złote medale.