21 lipca 2021

Paweł Tetelewski: W drużynie jest potencjał

Młodzieżowa reprezentacja Polski kobiet występ w EHF Championship W19 w Skopje może zaliczyć do udanych. Biało-Czerwone grą w finale zapewniły sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata w Słowenii. Julia Niewiadomska na pozycji środkowej rozgrywającej została wybrana do All-Star Team.

Kwalifikacje zaplanowano na 22-28 listopada br. W turnieju zagra sześć drużyn: Polska i Holandia, Litwa i Włochy (finaliści turniejów EHF Championship ze Skopje i Chieti) oraz Czarnogóra i Austria (odpowiednio 13. i 14. zespoły mistrzostw Europy W19). Awans z eliminacji do finałów (22 czerwca – 3 lipca 2022), które na starcie zgromadzą 32 drużyny, zapewnią sobie dwie najlepsze reprezentacje.

Cel został osiągnięty. Gra w finale turnieju w Skopje zapewniła nam udział w kwalifikacjach do mistrzostw świata – o komentarz poprosiliśmy trenera Pawła Tetelewskiego.
– Zgadza się. Zadanie zostało wykonane. Zespoły, z którymi przyszło nam grać np. Holandia prezentowały naprawdę wysoki poziom. Wyspy Owcze też mocno postawiły na piłkę ręczną. Wcześniej towarzysko wygraliśmy z Rosjankami, które teraz zostały wicemistrzyniami Europy czy też Rumunkami piątą ekipą tego turnieju. To pokazuje, że w dywizji A bylibyśmy w stanie walczyć o wysokie cele.

Jak należy przygotować zespół do turnieju kwalifikacyjnego. Wiadomo, że wymagania rosną.
– Pierwsza połowa meczu z Holandią, w finale w Skopje, to chyba było nasze najgorsze 30 minut w tym roku. Może o sobie dało znać zmęczenie? Może zespół za bardzo żył jeszcze euforią po zwycięskim półfinale z Wyspami Owczymi? W drugiej połowie meczu z Holandią doszliśmy na trzy bramki, a mieliśmy jeszcze piłkę na dwa gole straty. Pokazaliśmy, że z takim zespołem możemy walczyć jak równy z równym.

Teraz dziewczyny rozjechały się do klubów. Dla nich zaczyna się profesjonalna piłka. Mają podpisane kontrakty. I dużo będzie zależało od nich czy w tych zespołach wywalczą sobie miejsce na parkiecie.
Czasu na przygotowania będzie mało. Będziemy korzystać z terminów EHF-u. Pierwszy obóz planowany jest na wrzesień.

Mamy świadomość, że musimy poprawić m.in. współpracę z obrotową czy też jak najmniej stosować kozłowania. W drużynie jest potencjał.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest