23 lipca 2021

SUMMER CAMP 2021 w Piekarach i Gdańsku

W daniach 22 lipca do 1 sierpnia, w podkrakowskich Piekarach i Gdańsku, odbywają się zgrupowania Ośrodków Szkolenia w Piłce Ręcznej dla roczników 2007 i 2008. Na obozy letnie powołano po 64 zawodniczek i 64 zawodników. W Projekcie rocznie rejestruje się od 5000 do 6000 dzieci.

Zgrupowanie w Piekarach

Szkolenie stacjonarne w ośrodkach OSPR trwa cały rok, a tzw. SUMMER CAMP poprzedzone są kilkudniowymi konsultacjami szkoleniowymi w każdym województwie. Całość zdarzeń tworzy „system wyłaniania talentów”. Ci najzdolniejsi, oprócz systematycznej aktywności, mają szansę konfrontacji z najbardziej ambitnymi rówieśnikami. To nie wszystko.

Kadra trenerska w Piekarach

Kadra OSPR, to trenerzy z wysokimi kwalifikacjami, metodycy, trenerzy z doświadczeniem w prowadzeniu zespołów ligowych, a jednocześnie osoby doskonale znające specyfikę szkolenia dzieci i młodzieży. W Piekarach pieczę nad chłopcami sprawują trenerzy Józef Kulik i Lidia Walczyk, z kolei w Gdańsku całością kierują szkoleniowcy Marek Mońko i Edyta Suchy. Trzeba podkreślić, że w 10 dni nie oszlifuje się naszych diamentów. Zgrupowania są okazją, aby dziewczęta i chłopcy zostali zainspirowani do dalszej pracy sportowej. Poznają model zawodnika kompletnego. Obok dobrze przemyślanego treningu dostają dawkę wiedzy z zakresu rozwoju motorycznego, bezpieczeństwa, higieny, żywienia sportowca. Przygotowane są dla nich wykłady np. tj. „Psychofizyczne efekty hipokinezji, uważność i koncentracja w treningu piłkarza ręcznego”, „Trening funkcjonalny jako baza pod motorykę w piłce ręcznej”. Podczas testów sportowych poznają swoje możliwości, ale też dostają wskazówki jak maję przekraczać kolejne bariery. Nasi fizjoterapeuci podczas zgrupowań nie tylko czuwają nad bieżącymi problemami. Prowadząc testy oceny funkcjonalnej, wskazują obszary w treningu motorycznym, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Młodzież na zgrupowaniach dowiaduje się również o możliwych w sporcie ścieżkach kariery. To przecież roczniki, które zaraz kończą szkołę podstawową i będą decydować o swoich losach na kolejnych szczeblach edukacji.

Uczestniczki obozu w Gdańsku

Trening piłki ręcznej to podstawa, ale w trakcie zajęć inspiracja wywodzi się od sprawności gimnastyków i waleczności przedstawicieli takich sportów jak judo, czy zapasy. Dlatego w programie zgrupowań znajdują się również gimnastyka i sporty walki, oczywiście w wymiarze jak najbardziej praktycznym dla piłkarzy i piłkarek ręcznych. Organizatorzy są pewni, że pod okiem fachowców, z których doświadczenia korzystają, odbywa się to w sposób bardzo bezpieczny.

Kadra szkoleniowa w Gdańsku

Na jesieni przeprowadzone zostaną kolejne konsultacje wojewódzkie, na których dokonywana jest ocena postępów i część dzieci objęta zostanie monitorowaniem pod kątem umiejętności niezbędnych w reprezentacji juniorów młodszych i juniorów. W grudniu konsultacje centralne zakończą cykl współpracy z wybranym rocznikiem. Wówczas pojawiają się trenerzy kadr narodowych juniorów, i przedstawiciele szkół mistrzostwa sportowego. Uczestnicy dostają zaproszenia na egzaminy do SMS-ów. Młodzież stanie przed podjęciem decyzji wraz ze swoimi rodzicami i trenerami klubowymi, ale jest to szansa i oferta, którą mogą rozważyć w zależności od celów, jakie sobie wytyczyli indywidualnie. Od wiosennych konsultacji nowego roku będą oceniane dzieci o rok młodsze.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest