26 lipca 2021

Duńczycy faworytem trenerów PGNiG Superligi

Turnieje olimpijskie w piłce ręcznej właśnie się rozpoczęły. Trenerów PGNiG Superligi poprosiliśmy o wskazanie głównych kandydatów do medali. Wśród mężczyzn zdecydowanym faworytem jest Dania, za której złotym medalem opowiedziało się aż sześciu szkoleniowców.

Trzech trenerów na pierwszym miejscu widzi Hiszpanów. Po jednym głosie na tytuł mistrza olimpijskiego otrzymały Francja i Norwegia. Nasi rozmówcy miejsce na podium przyznali także także dla Niemiec i Szwecji.

W sondzie udział wzięło 11 z 14 szkoleniowców z najwyższej krajowej klasy rozgrywkowej. Niektórzy od razu wciągnęli się w tę swoistą zabawę i szybko odpowiadali, inni potrzebowali czasu do namysłu. Wszyscy bez wyjątku deklarowali, że będę oglądali mecze z Tokio, gdyż to „zawsze jest uczta”.

Mecze piłki ręcznej z turnieju olimpijskiego są w całości dostępne na kanale Eurosport 8 (wykupiony przez Polsat Cyfrowy, Multimedię, Vectrę). Na głównych antenach tej stacji, czyli Eurosport 1 i Eurosport 2, mają być pokazywane tylko najważniejsze mecze handballowe z Tokio.

Przekonajmy się jak medalistów IO Tokio 2020 typują trenerzy PGNiG Superligi. Wskazania uzupełnia ich komentarz. Wkrótce dowiemy się kto miał rację. Gotowi na lekturę? No to zaczynamy!

Krzysztof Lijewski (Łomża Vive Kielce):

 1. Hiszpania
 2. Francja
 3. Dania

Uważam, że wygrają Hiszpanie ponieważ grają najbardziej techniczną i zespołową piłkę ręczną. Przez wiele lat wypracowali sobie swój indywidualny styl gry, który podczas wszystkich dużych imprez stawia ich w gronie głównych faworytów. Dodatkowo w ich szeregach zobaczymy wielu weteranów – takich jak np. Julen Aguinagalde – dla których będzie to ostatnia tak wielka impreza. Możemy być więc pewni, że motywacji im nie zabraknie, co zresztą mogę powiedzieć z własnego doświadczenia. Lubię oglądać tą reprezentację i na pewno będę im kibicował!


Robert Lis (Azoty-Puławy):

 1. Dania
 2. Hiszpania
 3. Francja

Dania jest mistrzem świata, więc to oczywisty kandydat do złotego medalu. Hiszpania po absencji w Rio też na pewno będzie zmotywowana, żeby zdobyć krążek. Francja jest zawsze groźna, ale mają zbyt młody skład, żeby wygrać igrzyska olimpijskie.


Marcin Lijewski (Górnik Zabrze):

1. Dania
2.Norwegia
3.Hiszpania

Duńczycy mają najlepszy zespół plus niesamowitego Mikkela Hansena, który na każdej imprezie rangi mistrzowskiej gra najlepsze mecze. To zdecydowanie aktualnie najlepszy zespół na świecie, niezawodny i ciągle u szczytu formy – Mają wyjątkowo równy skład i w sytuacji, gdy nawet wypada jeden z zawodników, na jego miejscu pojawia się drugi, o takiej samej wartości. Co więcej, odważnie inwestują w młodzież, a ci nie ustępują pola starszym zawodnikom.

Norwegowie są równie silni, ale mają trochę słabszą ławkę rezerwowych. W końcowej fazie turnieju to może być decydujący czynnik.

Hiszpanie od lat są rewelacyjni, ale już trochę za starzy jako zespół i w półfinale może im trochę braknąć sił, ale w walce o medal dadzą radę.


Rafał Kuptel (Gwardia Opole):

 1. Francja
 2. Dania
 3. Norwegia

Są to silne zespoły, co pokazały ostatnie mistrzostwa świata. Co prawda Norwegia wcześniej odpadła W Egipcie, ale cały czas jest groźna. Te drużyny, szczególnie to dwa pierwsze, mają szeroką kadrę. Na igrzyskach ważne są ćwierćfinały. Kiedy przejdzie się tę fazę to już się gra o medal.


Tomasz Strząbała (Energa MKS Kalisz):

 1. Dania
 2. Hiszpania
 3. Francja

Do ósemki przejdą drużyny z Europy. Do nich dołączy Egipt. Dania ma bardzo dobry układ i pewnie w ćwierćfinale spotka się z Niemcami. Hiszpania powinna wysoko zajść. Zabrakło jej na poprzednich igrzyskach i teraz czas to nadrobić. Wielu Hiszpanów kończy kariery i zawsze dobrze jest przypieczętować ją sukcesem. W trójce widziałbym jeszcze Francję. Z kolei Egipt powinien znaleźć się tuż za podium.

Zawsze w prezencie otrzymuję wszystkie nagrane mecze z turnieju olimpijskiego. Podobnie było po Rio. Z piłką ręczną jest jak z modą. Wracają pewne rzeczy, inne odchodzą. Moim zdaniem to jedna z dyscyplin, która najbardziej ewaluowała w ostatnim okresie.


Witalij Nat (Chrobry Głogów):

 1. Norwegia
 2. Niemcy
 3. Hiszpania

Gra tej trójki najbardziej mi się podoba, choć na ostatnich mistrzostwach świata Norwegom nie udał się turniej. Jest jeszcze Portugalia, która sporo może namieszać.


Rafał Biały Sandra SPA Pogoń Szczecin

 1. Dania
 2. Hiszpania
 3. Szwecja

Dania i Hiszpania od dawna należą do światowej czołówki. W Meczu Gwiazd wygra Dania. Z kolei Szwecja od kilku lat „dobija się” na szczyt powrotu do dawnej świetności. W grupie medalowej może namieszać Portugalia. Może to być czarny koń zawodów IO Tokio.


Jarosław Hipner (MKS Zagłębie Lubin):

 1. Dania
 2. Hiszpania
 3. Niemcy

  Po olimpijskie złoto po raz drugi z rzędu sięgną Duńczycy. Mają naprawdę silną kadrę i sądzę, że raczej nikt nie będzie ich w stanie powstrzymać przed końcowym sukcesem. W finale widzę Hiszpanów lub Niemców ze wskazaniem na tych pierwszych. W mojej opinii na najniższym stopniu podium  staną jednak Niemcy. Pamiętajmy jednak, że na IO zdarza się wiele niespodzianek i nie zawsze faworyci wygrywają, o czym mogliśmy się już nie raz przekonać.

Zbigniew Markuszewski MMTS Kwidzyn

 1. Hiszpania
 2. Norwegia
 3. Dania

Hiszpania, którego styl jest najbardziej uniwersalny, zarówno w obronie jak i w ataku. Bardzo doświadczony zespół z zawodnikami od wielu lat grającymi w reprezentacji. Z kolei drużyny skandynawskie – ich styl mi bardzo odpowiada. Norwegia w wielu kategoriach wiekowych notuje stałe postępy.

Między treningami będę oglądał. Na pewno muszę to oglądać. Nie można tego przegapić. Taki turniej mamy raz na cztery, a teraz nawet na pięć lat.


Mariusz Jurkiewicz (Torus Wybrzeże Gdańsk):

 1. Dania,
 2. Hiszpania
 3. Francja

Doświadczenie Danii i Hiszpanii predestynuje te zespoły do gry w finale. W czwórce widziałbym jeszcze Norwegię, ale medal będzie poza jej zasięgiem.


Rafał Gliński (SPR Stal Mielec):

 1. Hiszpania
 2. Francja
 3. Norwegia

Hiszpania to może nie najmłodszy zespół, ale przeważnie na wielkich imprezach melduje się w czołówce. Za Francją przemawia doskonałe szkolenie. Norwegia musi mieć zdrowych zawodników, aby nie powtórzyła się sytuacja z ostatniego mundialu. Do półfinału dorzuciłbym jeszcze Danię.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest