18 sierpnia 2021

Polki mundial rozpoczną w Llirii

Organizatorzy 25. Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet Hiszpania 2021 ogłosili dokładny terminarz imprezy wraz miejscami, gdzie będą rozgrywane poszczególne grupy. Pula B, w której przyjdzie rywalizować Polkom, swoją bazę będzie miała w Llirii. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych, 3 grudnia o godz. 20:30, będzie Serbia.  

Hala w Llirii

Polki w grupie B zagrają ponadto z zespołem Rosyjskiej Federacji Piłki Ręcznej (5 grudnia godz. 18:00) i z Kamerunem (7 grudnia godz. 18:00). Mecz otwarcia turnieju wyznaczony został na pierwszy dzień grudnia o godz. 20:30. Hiszpania zmierzy się w nim z drugą drużyną strefy Ameryki Południowej i Centralnej.

Lliria to miasto liczące 21,5 tys. mieszkańców – zwane stolica muzyczną regionu – położone jest zaledwie o 25 km od Walencji. Metropolia w wielu rankingach określana jest najlepszym miastem dla przyjezdnych na świecie. Hala w Llirii – Pavelló Poliesportiu Pla de L’Arc – może pomieścić 4200 widzów.

Lliria w tej początkowej fazie imprezy, oprócz grupy B, będzie gościć także zespoły z grupa E: z Niemcami, Węgrami, Czechami i Słowacją. Zgodnie z planem Lliria w dniach 8-15 grudnia będzie ponadto gospodarzem Pucharu Prezydenta (zespoły z miejsc 25-32).

Przywołane wyżej Hiszpanki, w grupie H, w Torrevieja, zmierzą się również z Austrią i szóstą drużyną z Azji. W tym mieście będą grały również ekipy grup D: Holandia, Szwecja, pierwszy zespół z Ameryki Płn. i Karaibów oraz piąta drużyna z Azji.

Kolejne z miast-gospodarzy – Granollers będzie gościć grupę A złożoną z Francji, Czarnogóry, Angoli i Słowenii oraz grupę F z Danią, pierwszą ekipą Azji, Tunezją i Kongo.

Za to Castello udzieli gościny grupie C, składające się z Norwegii, Rumunii oraz sklasyfikowanych na trzeciej i czwartej pozycji zespołów azjatyckich oraz grupie G, z Chorwacją, drugim zespołem w Azji oraz dwoma ekipami (1. i 3.) z Ameryki Południowej i Centralnej.

W przypadku awansu Polek (kwalifikują się pierwsze trzy zespoły z grupy) w dalszej fazie turnieju zmierzą się one z rywalkami z grupy A. Podobnie pula E połączy się z F. W tym przypadku grupy I i III zagrają w Granollers (odpowiednio 9 – 13 i 8-12 grudnia).

ZOBACZ TERMINARZ MŚ 2021

Castelló (9-13 grudnia) będzie gospodarzem grupy II rundy głównej, która będzie się składać z trzech najwyżej sklasyfikowanych zespołów z grup C i D.

Torrevieja (8-12 grudnia) będzie gospodarzem grupy IV rundy zasadniczej, do której zakwalifikują się najlepsze trójki z grup G i H. Do tej drugiej przyporządkowane zostały Hiszpanki, aby w przypadku zakwalifikowania się do drugiej fazy zachowały swoją bazę z początku turnieju.

Katalońskie Granollers będzie miastem, w którym rozegrana zostanie ostatnia faza mistrzostw tj. ćwierćfinały (14 i 15 grudnia), półfinały (17.) oraz mecze o brąz i tytuł (oba 19.). Miejscowa olimpijska hala (Palau d’Esports), zbudowana z okazji IO w Barcelonie, może pomieścić 5 685 widzów.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest