23 sierpnia 2021

Znamy oficjalne logo mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn 2023

Najbliższe mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn odbędą się w Polsce i Szwecji od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Dziś poznaliśmy oficjalne logo turnieju.

Jego kluczowym punktem – obok nazwy turnieju, na ciemnoniebieskim tle – jest lecąca piłka, dla której wzorem była kometa rozświetlająca nocne niebo. Jej kolorystyka nawiązuje do narodowych barw Polski i Szwecji, czyli organizatorów mistrzostw świata w piłce ręcznej.

– Nasze logo symbolizuje dynamikę i ekspresję, które są nierozłącznie związane z rywalizacją piłkarzy ręcznych. Chcieliśmy, aby miało formę przyjazną oraz optymistyczną.  Łuk poniżej piłki możemy odczytywać również jako uśmiech. Wierzymy, że nasze mistrzostwa będą pierwszą wielką imprezą sportową organizowaną w Polsce po zwycięstwie nad pandemią koronawirusa. Chcemy, aby kibice z całego świata wypełnili trybuny i wspólnie cieszyli się świętem piłki ręcznej – mówi dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

Losowanie turnieju finałowego oraz mecz otwarcia odbędą się w naszym kraju. Polska ugości 16 z 32 uczestników mistrzostw świata. Miasta-gospodarzy oraz obiekt, w którym podczas turnieju zagra nasza reprezentacja, poznamy jesienią tego roku.

Sponsorem strategicznym polskiej piłki ręcznej jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest