29 czerwca 2022

Gdańsk stolicą światowej piłki ręcznej plażowej – zapowiedź IHF Beach Handball Global Tour

Rozpiska meczów Polek i Polaków

Piłka ręczna plażowa w najlepszym światowym wydaniu zawita już w najbliższy weekend do Gdańska. Na Lotos Stadionie Letnim 1 i 2 lipca rozegrany zostanie turniej inauguracyjny pierwszej w historii edycji IHF Beach Handball Global Tour, w którym udział wezmą czołowe reprezentacje, w tym Biało-czerwoni.

IHF Beach Handball Global Tour to zupełnie nowy cykl turniejów, który zadebiutuje w Gdańsku. Na boiskach Lotos Stadionu Letniego wystąpią po cztery reprezentacje męskie i żeńskie – oprócz kadry Polski, zobaczymy również reprezentantów Niemiec, Chorwacji i Hiszpanii.

Obok polskich reprezentacji, które wystąpią w roli gospodarzy, na inauguracyjny turniej cyklu zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych. W ubiegły weekend Niemki i Chorwaci wywalczyli złote medale na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej plażowej w Grecji. Hiszpanki zdobyły wicemistrzostwo, a Hiszpanie zajęli 7. miejsce. IHF Global Tour powstał właśnie po to, by zapewnić możliwość i ciągłość grania na najwyższym poziomie, urozmaicić rywalizację międzypaństwową, a tym samym promować i rozwijać dyscyplinę.

Turniej rozegrany zostanie systemem „każdy z każdym”, a później w zależności od zajętego miejsca, zespoły zmierzą się w meczach o pierwszą bądź trzecią lokatę. Finały oglądać będzie można na antenie TVP Sport, a wszystkie pozostałe mecze dostępne będą w internecie (kanał IHF na YouTubie).

Cykl pierwotnie miał rozpocząć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii został przełożony i teraz ma się systematycznie rozrastać, aby docierać do jak najszerszego grona widzów i sponsorów, zapewniając ogromne emocje i rozrywkę.

Zmaganiom towarzyszyć będzie specjalna, dedykowana oprawa graficzna i profesjonalna organizacja, znana kibicom plażówki z krajowego podwórka. Cykliczne turnieje rozgrywane latem popularyzują dyscyplinę, która dzięki swej widowiskowości z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Już w najbliższy weekend miłośnicy beach handballu będą mogli być świadkami rywalizacji czołowych zespołów na świecie.

Organizatorem turnieju w Gdańsku jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce, a współorganizatorami Fundacja Modern Sport, Warszawsko-Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej oraz Lotos Stadion Letni. Sponsorem strategicznym projektu jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A

Harmonogram zawodów:

Piątek, 1 lipca:
Godz. 11 Niemki – Chorwatki
Godz. 12 Hiszpanki – Polki  
Godz. 13 Niemcy – Hiszpanie
Godz. 14 Polacy – Chorwaci
Godz. 15 Hiszpanki – Niemki
Godz. 16 Chorwatki – Polki
Godz. 17 Chorwaci – Hiszpanie
Godz. 18 Niemcy – Polacy

Sobota, 2 lipca:

Godz. 9 Chorwatki – Hiszpanki
Godz. 10 Niemki – Polki
Godz. 11 Polacy – Hiszpanie
Godz. 12 Niemcy – Chorwaci

Godz. 14:50 finał kobiet
Godz. 15:40 finał mężczyzn
Godz. 16:30 mecz o trzecie miejsce mężczyzn
Godz. 17:30 mecz o trzecie miejsce kobiet

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest