11 grudnia 2023

K. Kochaniak-Sala: Czuję ogromny niedosyt

Karolina Kochaniak-Sala i Magda Balsam skomentowały przegraną reprezentacji Polski z Rumunią (26:27) na zakończenie udziału w Mistrzostwach Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2023. Biało-Czerwone podkreślają, że liczyły na więcej. “Rumunki były w naszym zasięgu. Po meczu i po całym turnieju czuję ogromny niedosyt” – mówi rozgrywająca.

Reprezentacja Polski przegrała z Rumunią (26:27) w swoim ostatnim meczu MŚ 2023. W trakcie drugiej połowy Polki odrobiły pięć bramek straty, ale w decydujących minutach więcej zimnej krwi zachowały rywalki. Tym samym Biało-Czerwone zajęły czwarte miejsce na koniec fazy zasadniczej i w całym turnieju zostaną sklasyfikowane na miejscach od 13 do 16 (WIĘCEJ).

Po meczu swoimi emocjami i przemyśleniami “na gorąco” podzieliły się Karolina Kochaniak-Sala i Magda Balsam, które w poniedziałkowym meczu zdobyły odpowiednio pięć i osiem bramek.

Karolina Kochaniak-Sala: W najważniejszych momentach zabrakło nam zimnej głowy i skuteczności, bo popełniałyśmy za dużo błędów. Kiedy dogoniłyśmy rywalki, nie wykorzystałyśmy szansy, by je przełamać. Nie wiadomo, jak wówczas wyglądałaby końcówka spotkania. Być może to my dostałybyśmy skrzydeł i odjechały Rumunkom. Przeciwniczki na pewno były w naszym zasięgu. Po raz kolejny źle weszłyśmy w spotkanie. Nie wiem, czym to jest spowodowane. Musimy o tym porozmawiać w gronie drużyny, bo znowu musiałyśmy gonić wynik. Po mistrzostwach czuję ogromny niedosyt, bo liczyłam, że zrobimy niespodziankę i zrealizujemy swój cel.

Magda Balsam: W drugą połowę weszłyśmy naprawdę dobrze, ale musiałam zamienić swój kontratak na bramkę. Nie udało się. Pech. Gdybym wiedziała, że takie wyniki to wszystko, na co nas obecnie stać, to po mistrzostwach nie czułabym takiego żalu, jak teraz. Dunki czy Niemki były od nas lepsze, trzeba to przyznać, ale dzisiejszy mecz był do wygrania. To boli najbardziej. Szkoda, że mistrzostwa kończymy porażką. Wciąż uważam, że mamy bardzo dobry zespół, świetne zawodniczki i duży potencjał. Czegoś jednak ciągle nam brakuje i nie wiem, czego.