2 kwietnia 2024

Biało-Czerwone trenują przed meczami o awans na ME 2024

Reprezentacja Polski kobiet przygotowuje się do dwóch meczów eliminacyjnych przeciwko drużynie z Kosowa w ramach kwalifikacji do turnieju EHF EURO 2024. Kadrowiczki trenują w Warszawie. Pierwszy mecz zaplanowano na czwartek 4 kwietnia w Prisztinie (godz. 17.45), a rewanż odbędzie się trzy dni później w Zielonej Górze (07.04, godz. 18.00).

Biało-Czerwone pod wodzą selekcjonera Arne Senstada rozpoczęły zgrupowanie w Wielką Niedzielę 31 marca. W ciągu kolejnych trzech dni Polki miały za zadanie szlifować formę przed kluczowymi meczami w kontekście awansu na Mistrzostwa Europy 2024 przeciwko drużynie z Kosowa. Wylot do Prisztiny na pierwsze spotkanie zaplanowano na środę.

Polsko-kosowska rywalizacja rozstrzygnie kwestię drugiego miejsca w Grupie 8, premiowanego biletem na turniej EHF EURO 2024. Nasze reprezentantki do starcia z Kosowem podchodzą w roli faworytek. Obszerną zapowiedź dwumeczu z udziałem Biało-Czerwonych można przeczytać TUTAJ.

Selekcjoner Arne Senstad tradycyjnie zaprosił do pracy 16 zawodniczek (POWOŁANIA), a wśród nich znalazły się powracające do składu Natalia Nosek i Aleksandra Olek. Wszystkie kadrowiczki na zgrupowanie dotarły w zdrowiu i są gotowe do gry. Pierwszy trening odbył się w poniedziałek, a zajęciom towarzyszyła świetna atmosfera, co można zobaczyć w galerii zdjęć załączonej poniżej.

Mecz w Prisztinie odbędzie się w czwartek 4 kwietnia w Prisztinie o godz. 17.45. Następnie nasze zawodniczki udadzą się w długą podróż do domu z aż dwiema piątkowymi przesiadkami w Wiedniu i Frankfurcie.

Rewanżowy mecz z reprezentacją Kosowa zaplanowano z kolei w Zielonej Górze na niedzielę 7 kwietnia na godz. 18.00. Bilety wciąż dostępne w serwisie eventim.pl (TUTAJ).

Po meczu z Kosowem nasza reprezentacja będzie kontynuować wspólne treningi. Biało-Czerwone na kolejny tydzień przeniosą się do Wałcza, gdzie będą trenować przed meczem towarzyskim z Brazylią ustalonym na niedzielę 14 kwietnia na godz. 14.15. Na to spotkanie także trwa sprzedaż biletów (TUTAJ). Zachęcamy do kupna biletów i wspierania reprezentantek Polski!

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest